Kadına Şiddetin Son Adresi Başkent Oldu: Tartıştığı Eşini AŞTİ'deki Perondan Aşağı Atan Şahıs Tutuklandı

 > 
46PAYLAŞIM

Başkent Ankara'daki şehirlerarası otobüs terminali AŞTİ'de bir kadın eşinin şiddetine maruz kaldı. 29 yaşındaki Cem G. tartıştığı kadını perondan aşağı attı. Ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan İ.G.'nin durumunun kritik olduğu aktarıldı. 

Öte yandan şahıs 'kasten öldürmeye teşebbüs'ten tutuklandı. 

Kadına yönelik şiddetin son adresi Başkent oldu.

AA'nın aktardığı bilgiye göre, Cem G. (30), İstanbul'a kardeşinin yanına gitmek isteyen 8 aylık eşi İ.G. (29) ile tartıştı.

Tartışmanın ardından evden ayrılan İ.G., Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'ne (AŞTİ) gitti. Eşini telefonla arayan İ.G., AŞTİ'de olduğunu, İstanbul'a kardeşinin yanına gideceğini söyledi. Telefon görüşmesinin ardından otogara gelen Cem G., eşine İstanbul'a gitmemesi için engel olmak istedi

Tartışma sırasında Cem G., kucağına aldığı 8 aylık eşini giden yolcu katından attı...

Yaklaşık 12 metre yükseklikten düşen İ.G. ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan kadının hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Karakola teslim olan Cem G.'nin, ifadesinde eşiyle İstanbul'a kardeşinin yanına gitmek istemesi nedeniyle tartıştıklarını, paralarının olmadığını söylediğini ama ikna edemediğini, bağırmaya başlayarak kendisine hakarette bulunduğunu, sinirlenince kucağına alıp yüksekten attığını, pişman olduğunu, nasıl böyle bir şey yaptığını anlamadığını söylediği öğrenildi.

Mahkeme 'kasten öldürmeye teşebbüs' dedi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edilen Cem G., nöbetçi sulh ceza hakimliğince "kasten öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla cezaevine gönderildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir