Kadına Şiddetin Önlenmesi Toplantısına Katılan Akademisyen Kadınları Hedef Aldı: 'Çoğunluğu Radikal, Vamp Tipler'

 > 
1PAYLAŞIM

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde görevli akademisyen Doç. Dr. Emir Kaya, Aile Bakanlığı’nda toplantıya katılan, kadın hakları alanında çalışmalar üreten kadınları hedef aldı. Kaya, toplantıya katılan kadınlar için, “Çoğunluğu radikal, vamp tipler. Bir tane makul Türk-İslam kadını yok. Bir tane erkek sözcüsü yok. Dibine kadar feminizm vahşiliği" dedi.

"Bakanlık bürokrasisi işgal edilmiş. Devşirmelerle dolu. Ezikler. Yenikler. Bu gaflet ve dalalettir. Feminizm bir beşinci kol faaliyetidir" ifadelerini de kullanan Emir Kaya, sosyal medya kullanıcılarının sert tepkisiyle karşılaştı.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emir Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kadın hakları alanında çalışan isimleri hedef aldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın "Kadına Şiddetin Önlenmesi - Mevzuatın Geliştirilmesi" başlıklı toplantısına katıldığını belirten Kaya, "30 katılımcı içinde tek erkek bendim" dedi ve toplantıya katılan kadınlar için "Çoğunluğu radikal, vamp tipler" ifadelerini kullandı.

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'u da etiketleyerek "Bir tane makul Türk-İslam kadını yok. Bir tane erkek sözcüsü yok. Dibine kadar feminizm vahşiliği" diyen Emir Kaya'nın paylaşımları 👇

Sosyal medya kullanıcılarının Kaya'ya tepkileri 👇

Daha önce de LGBTİ+ bireyleri hedef almıştı

Geçen nisan ayında ASBÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Asım Yapıcı’nın sunduğu, üniversitenin resmi sosyal medya hesabından yayınlanan programa konuk olan Doç. Dr. Emir Kaya, yine LGBTİ+ bireyleri hedef almış, “Bir günde bu LGBT aktivistlerinin terör örgütü olarak adlandırılmasının önünde hiçbir engel yok” ifadelerini kullanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir