Görüş Bildir
Haberler
Kadın Polise Ahlaksız Teklifte Bulunan İngiliz Turist Tekrar Gözaltına Alındı

Kadın Polise Ahlaksız Teklifte Bulunan İngiliz Turist Tekrar Gözaltına Alındı

Ulaş
05.05.2021 - 12:08

Antalya'da, maske takması konusunda kendisini uyaran polisin yanındaki kadın meslektaşını gösterip, 'Beğendim, bana göndersene' deyince gözaltına alınan, sevk edildiği adliyede hakimlik tarafından serbest bırakılan Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs (34), dün akşam saatlerinde maskesiz yakalandı.Maske takmasını isteyen polislere zorluk çıkaran Solovjovs, kelepçelenip maske takılarak polis merkezine götürüldü. Solovjovs'tan, 1'i kadın, 2 polis memuru şikayetçi oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kaleiçi girişi Saat Kulesi önünde önceki gün sabah saatlerinde uygulama sırasında polisler, Letonya asıllı İngiliz turist Dmitrijs Solovjovs’u maske takması konusunda uyardı. Solovjovs ise kendisine uyarıda bulunan polise, yanındaki kadın meslektaşını göstererek, 'Beğendim, bana göndersene' dedi.

'Hakaret' ve 'cinsel taciz' suçlamasıyla işlem yapıldı.

'Hakaret' ve 'cinsel taciz' suçlamasıyla işlem yapıldı.

Pasaport isteyen ekiplerle uzun süre tartışan Solovjovs, cep telefonunu çıkararak, sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptı, takviye ekiplerin gelmesiyle polis merkezine götürülüp, 'polise mukavemet', 'hakaret', 'cinsel taciz' ve 'maske takmamak suçlamasıyla hakkında işlem yapıldı.

Geceyi gözaltında geçirip dün sabah adliyeye sevk edilen Solovjovs, sözlerinin yanlış tercüme edildiğini öne sürdü, nöbetçi sulh ceza hakimliğince serbest bırakıldı. Soruşturmaya göre Solovjovs hakkında dava açılıp, açılmamasına karar verileceği öğrenildi.

Dün akşam saatlerinde ise polis ekipleri, Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı girişinde spor yapan Solovjovs'u maske takması konusunda uyardı.

Dün akşam saatlerinde ise polis ekipleri, Konyaaltı Caddesi Atatürk Parkı girişinde spor yapan Solovjovs'u maske takması konusunda uyardı.

Ancak Solovjovs maske takmadı, kimlik ve pasaport ibrazında da bulunmadı, bağırıp hakaretler etmeye başladı. Bunun üzerine polis ekipleri bölgeye takviye ekip istedi. Solovjovs, gelen ekiplere de zorluk çıkartınca kelepçelenip gözaltına alındı.

Motosikletli yunus polisi, Dmitrijs Solovjovs kelepçelendikten sonra İngilizce, 'Ben sana yardımcı olmak için buradayım. Neden zorluk çıkarıyorsun? Şimdi sana maske vereceğiz ve onu tak. Neden takmamak için direniyorsun?' dedi. Solovjovs ise spor yaptığını ve o yüzden takmadığını söyledi. Polisin, 'Burada bağırıyorsun ve evlerinde olan kişileri rahatsız ediyorsun, şimdi seni karakola götürecekler' sözleri üzerine Solovjovs, 'Okey' diye cevap verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
28
19
7
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ersaglamnihat

Sınırdışı etsenize orospu çocuğunu. Sen git İngiltere'de böyle bir hareket yap bakalım adamı ne yapıyorlar. Yemin ediyorum Türklüğümden utanır hale geldim ar... Devamını Gör

koala70223321

turistin bile ahlaksız olanı geliyor ülkeye :/

Gizem Gül Tarcan

sosyal medyadaki tepkiler nedeniyle göstermelik gözaltı, tekrar salıverirler