Görüş Bildir
Haberler
Joe Biden'a Bir Tepki de Cumhurbaşkanlığı'ndan: 'Türkiye'ye Emir Verme Günleri Geride Kaldı'

Joe Biden'a Bir Tepki de Cumhurbaşkanlığı'ndan: 'Türkiye'ye Emir Verme Günleri Geride Kaldı'

ABD'de demokratların başkan adayı Joe Biden'ın Erdoğan ve Türkiye ile ilgili sözlerine tepkiler sürüyor. Biden, aylar önce verdiği bir söyleşide 'Bence ona (Erdoğan'a) çok farklı bir yaklaşım uygulamalıyız. Muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça göstermemiz lazım' diyerek Erdoğan'ın darbe ile değil seçimle gönderilmesi gerektiğini söylemişti. 

Hükümet ve muhalefetin sert tepki gösterdiği bu açıklamayla ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da bir paylaşım yaparak tepki gösterdi. Kalın, 'Joe Biden'ın Türkiye analizi saf bir cehalete dayanıyor' diyerek 'Türkiye'ye emir verme günleri geride kaldı'  ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kalın Twitter hesabından İngilizce yaptığı paylaşımda, 'Biden'ın Türkiye analizi katıksız cehalet, kibir ve iki yüzlülüğe dayanıyor. Türkiye'ye emir verme günleri geride kaldı ama hala bunu deneyebileceğinizi düşünüyorsanız, buyurun. Bedelini ödersiniz' ifadesini kullandı.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak seçimlerde Demokrat Parti'nin başkan adayı olan Joe Biden,  Aralık ayında New York Times'ın hazırladığı bir söyleşide 'Erdoğan'ı mağlup etmeleri için muhalifleri cesaretlendirebiliriz. Darbe ile değil, seçimle' ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadeleri içeren videonun sosyal medyada paylaşılmasının ardından hükümet ve muhalefetten çok sayıda tepki gelmişti. 

Söyleşinin Ocak 2020'de yayımlanması ancak Türkiye'de dün gündem olması da tartışma yaratmıştı.

Detaylar için 👇

Joe Biden hakkındaki şu içeriğe de göz atabilirsiniz 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
24
19
7
3
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
İronici

Rahip brunson’ı yollayın dediler yolladık. Ama bu bir emir değil ricaydı! Sonra biz de güleni verin diye rica ettik, vermediler...

01011o011

"Türkiye'ye emir verme günleri geride kaldı." diyenler, 19 Nisan 2018 ile 12 Ekim 2018 arasında yaşananları hatırlatmak isterim. Onlardan önce de vardı, hala... Devamını Gör

yine mağdura yatarlar artık en sevdikleri iş.