Görüş Bildir
Haberler
TV
İzdivaç Programlarını En Çok Kadınlar Şikayet Etti

etiket İzdivaç Programlarını En Çok Kadınlar Şikayet Etti

Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) 'izdivaç programları'na yönelik bir yılda yapılan 10 bin 691 şikayetin çoğu, kadınlardan geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

RTÜK tarafından hazırlanan 'Vatandaş Bildirimleri Analizi'nden derlenilen bilgiye göre, geçen ve bu yılın ocak ayları arasında izdivaç programlarına ilişkin 10 bin 691 şikayette bulunuldu.

Şikayetler 6 bin 541 bildirimle en çok 'genel ahlak, manevi değerler ve ailenin korunması ilkesine aykırılık' konusunda yapıldı.

'Evlendirme programlarının kaldırılmasına' yönelik 3 bin 564 şikayet geldi. Bu programların 'çocuk ve gençlerin gelişimini olumsuz etkileyebileceğine' ilişkin de 2 bin 322 şikayet alındı.

Kadınlar ilk sırada

Kadınlar ilk sırada

Şikayet edenlerin yüzde 54,82'sini kadınlar oluşturdu. Kadın izleyicilerin, 'en beğenmedikleri programların, evlilik programları' olduğunu ifade ettiği de belirlendi.

Bu programlara, en çok evlenme çağındaki gençlerden şikayet geldi. Şikayetlerin yüzde 7,5'inin 16-20, yüzde 19,5'inin 20-25, yüzde 35,8'inin 26-35 yaşları arasında bulunanlardan geldiği tespit edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

51 yaş ve üzerindekilerin yüzde 9,6 ile en az şikayette bulunduğu evlilik programları konusunda, 36-40 yaş grubundakiler yüzde 11,5 ve 41-50 yaşlarındakiler ise yüzde 14,5 oranında şikayet iletti. Şikayet bildirimlerinin yüzde 1,6'sı da diğerlerinden alındı.

En çok şikayet üniversite mezunlarından

Bu programlara şikayet bildiriminde bulunanların yüzde 45'inin üniversite, yüzde 32,8'inin lise, yüzde 7,9'unun ilkokul, yüzde 7,5'inin ortaokul mezunu olduğu tespit edildi.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
222
24
4
3
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

iyide bu mantıklı bir hareket çok tuhaf

sinan

kendileri izleyip kendileri şikayet ediyorlar yani kafaya bak bir kez daha güzide halkımızı tebrik ediyorum yine beni şaşırttınız

mecazkadinn

herkes bir değil. bütün kadınları aynı kefeye koymayın. izleyenler olduğu kadar izlemeyen kadınlarda var. onlarda şikayette bulunmuş zaten. iyi de yapmışlar.

tatlış penguen

tebrik ediyorum yaaa işte bu şikayet edin şunları alkışşş