Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İyileşmesi İçin Yol Uzun! Mehmet Ali Erbil'in Son Durumu ve Tedavisinde Son Gelişmeler

0PAYLAŞIM

Neredeyse 2 aydır komada olan sanatçı Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında son gelişmeleri kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Ailesi ve hayranlarının endişeyle takip ettiği Mehmet Ali Erbil'in son durumu nasıl? Sosyal medyada "Mehmet Ali Erbil öldü mü?" sorusu dolaşırken açıklama yapma ihtiyacı duyduğunu belirten Yeşim Erbil bir nebze de olsa içleri rahatlattı. Peki Mehmet Ali Erbil iyileşti mi? İşte merak edilenler.

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, 18 Ekim'de evinde düşünerek yaralanmış, kaldırıldığı hastanede 16 yıldır mücadele ettiği kaçış sendromunun nüksetmesiyle uyutulmuştur.

Kaçış sendromu nedir? Kaçış sendromu damar içi sıvı oranının azalması ile ortaya çıkar ve kalp ataklarına neden olur. Yaşam olumsuz etkiler.

Erbil'in kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil, neredeyse 2 aydır komada olan sanatçı hakkında açıklamalarda bulundu.

Instagram'dan açıklamalarda bulunan Yeşim Erbil, aslında açıklamayı bekleyip yapmak istediğini ancak medyada dolaşan farklı bilgiler yüzünden son durumla ilgili bilgiler vermek istediğini belirtti.

"Şu anda sohbet edecek durumda değil. Nerede olduğunu biliyor ancak tüm olanları özellikle anlatmıyoruz."

Hala Yoğun Bakımda solunum cihazına bağlı ancak gündüz saatlerinde belli aralıklarla cihazdan ayrılıyor. Bunun amacı kendi solunumu ile nefes alıp yeterli oksijeni alabilmesi için bir anlamda jimlastik gibi bir uygulama. Trakeostomi (delik) olduğu için ses çıkarması zor ama yine zaman zaman sesini rahat çıkarabilecek konuma getiriliyor. 

Zeminde olan hastalığı (kaçış sendromu) nedeni ile normal koşulda küçük olumsuz şeyler abimde çok gürültülü seyrediyor. Bu nedenle ilerleme kaydederken bazen biraz geriye gidebiliyoruz. Sık sık bilgi paylaşmamamızın nedeni ilerleme kaydederken geri gidiş de olabilmesi.

"Henüz tam olarak 'tamam iyileşti' diyemiyoruz. Yol uzun."

Öncelikle solunum cihazından tamamen ayrılması sonra da 56 günlük yıpratıcı sürecin hasarlarının onarılması gerekiyor. Temel hayati fonksiyonlar daha öncelikli olduğu için diğer detayların düzelmesini zamana bırakmak lazım."

İlerleme katedildiğini dile getiren Yeşim Erbil, Mehmet Ali Erbil'in iyileşme sürecinin daha da uzun sürebileceğini paylaştı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

oynayıp attıgı kadınların ahı çıktı..

Görüş Bildir