Görüş Bildir
Haberler
iWatch'un Üç Benzersiz Özelliği Ortaya Çıktı

iWatch'un Üç Benzersiz Özelliği Ortaya Çıktı

Caner
20.06.2014 - 20:32
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

İwatch'un Üç Benzersiz Özelliği Ortaya Çıktı

Apple’ın akıllı saati iWatch ile ilgili ortaya atılan iddiaları uç uca koysak buradan köye yol olurdu. Yine de şehir efsanesine dönüşen bu saate dair yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor…

Apple Insider, Apple’ın 2012 yılında aldığı ve geçtiğimiz gün ABD Patent Ofisi’nin web sitesinde yayınlanan üç iWatch patentini fark etti. Bu patentlere göre, iWatch diğer akıllı saatlerin sahip olmadığı gerçek akıllı özelliklerle donatılacak.

İlk patent, iWatch’un kullancısının nerede olduğunu ve ne yaptığını anlamak için algılayıcılarını nasıl kullanacağını açıklıyor. Örneğin, koşuda olduğunu anlamak için kalp ritmi ve hareket algılayıcısını kullanacak. Ardından, konum algılayıcısını kullanarak, nereden koştuğunu algılayacak.

İkinci patent, akıllı saatin kullanıcısına bildirimler gönderirken daha akıllı olacağını ve kullanıcısını ne zaman rahatsız etmemesi gerektiğini anlayacağını gösteriyor. Hareket algılayıcısı ile kullanıcının uyuduğunu anlayabilecek olan iWatch, uyandığını algılamadığı müddetçe sana bildirim göndermeyecek. Giyilebilir cihaz ayrıca odada başka insanların olduğunu da algılyabilecek ve kullanıcı yalnız olmadığı zamanlarda daha sessiz bildirimler gönderecek.

Üçüncü patentte ise iWatch’un kullanıcı uyurken küçük hareketler yapsa bile, kullanıcının uyumaya devam ettiğini anlayacağını belirtiyor. Kullanıcı uyanıp, iWatch’tan saati kontrol edip tekrar uykuya dalarsa dahi akıllı saat sessiz kalmaya devam edecek.

stuff

Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/06/iwatc...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0