İşte Bu Her Şeyi Değiştirir: Kadınların Daha Sık Orgazm Olmasını Sağlayan 'O' Yol Erkeklerin Gönlünü Kıracak!

-
Abone ol

Hepimiz yeri geldiğinde yakınlaşıyoruz, temas ediyoruz fakat erkek ve kadın arasında bu temaslarda 'randıman' farkı olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Şimdiye dek bu erkeklerin eksikliği olarak bilinirdi, yapılan yeni araştırma erkeklerin içini önce ferahlattı, ardından bir ateşten alıp diğerine attı.

Geçtiğimiz ay yayınlanan araştırma 18-65 yaş arası kadınlar üzerinde bir araştırma gerçekleştiriyor.

Araştırma sonucunda "Efendim peki siz?" "Peki siz kaç sefer?" diyerek bu aralıktaki kadınların ortalama olarak 55 kez orgazm olduğu sonucuna varılıyor.

Buraya kadar her şey güzel. Araştırma kadınların hangi koşullar altında farklı orgazm sayılarına ulaştığı üzerine gitmeye başladığında işler karışıyor.

Neden mi? 2300 katılımcıya sadece erkeklerle olan yakınlaşmaları değil, kadınlarla olan temasları da sorulmuş.

Başta andığımız 55 sayısının kerameti de burada ortaya çıkıyor.

Kadınlar eşcinsel ilişkilerde bu sayıya ulaşmışlar. Erkeklerle ilişki yaşayan kadınlara sorulduğunda sayılarda bir çöküntü yaşanmış, zıtlık gün yüzüne çıkmış.

Bir ay boyunca erkeklerle orgazm olma sayısı ortalama 7!

Erkeklerin kadınları anlamıyor, sadece görüyor yahut dinliyor olduğuna dair iyi bir örnek bu aslında.

Bir başka araştırmada erkeklerin kadınlarla olan yakınlaşmalarının %95'inde orgazm olabildikleri ve aksini pek de tahayyül edemedikleri görülmüş. Aynı araştırmada kadınlar erkeklerle olan yakınlaşmalarının sadece %65'inde orgazma ulaştıklarını söylemiş. %95 gibi %65 de garip bir oran ama olsun, araştırmaya güvenmeye devam.

Orgazm konusundaki bu fark aslında bize, halka yansımasa da araştırmalarla netleşmiş bir durum.

Heteronormatif, yani eşcinselliğin anormal olduğu algısıyla heteroseksüel ilişkilerin övülmesi özellikle erkeklerde bu tip bir yanılsama yaratıyor. Esasen eşcinsel ilişkiler istekle gerçekleşiyorsa, heteroseksüel ilişkilerden daha iyi 'sonuçlar' veriyor.

Not düşelim, erkek eşcinsel ilişkilerde orgazm oranı kadınların dahi üstünde fakat o konuyu şimdilik pas geçelim.

Eş cinsel ilşkilerde daha yüksek orgazma ulaşılmasına bilimin düşeceği bir not da var.

Eğer cinsel temas çeşitlendirilmiş, alışkın olunmayan daranışlar yahut roller içeriyorsa heyecan ve sürpriz olasılığı artacağı için orgazm oranı da artmış sayılır.

Peki erkekler sormakta haklı, bu bilgiler tatlı bir üzüntü yaratmak dışında gerçek hayatta ne işimize yarayacak?

Daha az orgazm olan kadınlara nazaran ortalamanın üzerinde (biz bunu kendine yetecek kadar diyerek genelleyelim) orgazm yaşayan kadınlar daha uzun seks beklentisine sahip. Erkekler! Her şey bir yana, bu pek de iyi bir sonuç değil ne diyorsunuz?

Onu geçelim, uzun dönemde yeterince orgazm olan kadınlar ilişkilerinin genelinde daha tatminkâr davranışlar sergiliyor.

Ayrıca yaratıcılık size kalmış fakat kimi yeniliklere, renkli planlara da daha açıklar. 

Araştırma bir dost şefkatiyle bu durumda erkeklerin yapacağı pek şey olmadığını fark ederek bir öneride bulunmuş.

Partnerinizin orgazm sayısını mevcut cinsiyetinizle aşmak mümkün olmasa bile ilişki öncesinde onu mutlu edecek farklı yollar deneyerek hem süreyi uzatabilir hem de orgazm ihtimalini artırabilirsiniz.

Madem gönüllerde bir kırgınlık yaratıldı ve biz de bunun elçisi olduk, bir diğer araştırmanın 'ideal orgazm erkeği' modelini sizler için bulduk buluşturduk.

Öncelikle kadınlar görünüşten etkilenseler de bu denklemin en az etkiye sahip bileşeni. Sadece çekici olmak partneri mutlu etmek için yeterli değil, siz yeterli zannediyorsanız partneriniz Oscar adayı bir oyuncudur.

Bir kadının hazzın doruklarında olması için ilgilenildiğini, önemsendiğini her an hissetmesi gerekiyor.

Partnerinin bağlılığı ne kadar tatmin ediciyse, hissettiği duygusal sıcaklık ve yakınlık bedenine dahi temas edecek kertedeyse diğer etkenlerin tümünü geride bırakacak etkiler yaratabiliyor. 

Randımanlı ilişkiler diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sosyopat-tate

Yani kısaca diyor ki; Siz boyu mu işlevi mi derken lezbiyenler alıp yürüyor :D

babaavoss

Orgazm mı o da ne?

thecottoncandyheart

Boşverin ya, orgazm olan da ölüyor, orgazm olmayan da ölüyor.

whypush

eşcinsel ilişkiler zaten oldukça az bi kesim tarafından yaşanıyor. yaşan kişilerin yaşam tarzı bakıldığında olay çözülür zaten. Eşcinseller tabuları yıktığı için cinsel yaşamlarında da çok rahatlar. sıradan heteroseksüel vatandaşa baktığında iş değişir. hala çorap çıkarmadan, geceliğin altından ilişkiye girmeye çalışan insanlar, bir önceki grupla aynı olmaz. burada keramet eşcinsellikte değil yaşam tarzı, ilişkinin yaşandığı ortam, gelir durumu, eğitim durumu, kültür durumu, çift ne zamandır birlikte olduğu falan falan diye gider.

ayna-efendi

en doğru yorum, 2 yıl önce bir kızla sohbet ediyordum, bana dediği aynen şu çıplak insanları görmek hafıza kaybına sebep oluyormuş, o kişinin bu düşünce yapısı yukarıda saydığınız sebeplerle alakalı

can_can

Olabilir.. Kadın kadının dilinden, bedeninden daha iyi anlar. Ayrıca olağan dışı şeylerin (eşcinsel ilişki, grup, swing vs) daha heyecan verici olması da normaldir. De napalım ? Bu işin sınırı yok. Babam yaşında bir iş arkadaşım vardı. Çok sohbet ederdik kadın-erkek ilişkileri üzerine. Bir arkadaşı buna ''her şeyi denedik sıkıldık, güvenilir birini bulsak üçüncü almayı bile düşündük'' demiş. Onu da aldın, sonra? Nereye kadar..

Görüş Bildir