İstanbul'un Fethine 'İşgal' Diyen Profesör Açığa Alındı

 > -

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) görevli Prof. Dr. Erbay Bardakçoğlu, 29 Mayıs günü İstanbul'un fethiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle rektörlük tarafından açığa alındı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Zooteknik Anabilim Dalı'nda görev yapan öğretim üyesi Erbay Bardakçıoğlu, 29 Mayıs günü İstanbul'un fethi kutlamalarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından "Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü” paylaşımında bulunmuştu.

Akademisyenin sözleri sosyal medyada büyük tepki alırken sert şekilde eleştirenlerden biri de Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan olmuştu.

Bircan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bardakçıoğlu'nu "Bizans sevici akademisyen" olarak nitelendirip "Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı’nın evlatları Olimpos Dağı’nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir.” demişti.

Soruşturma başlatıldı

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Cavit Bircan

Rektör Bircan, Bardakçıoğlu'nun ilgili sözleri nedeniyle açığa alındığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Rektör yaptığı açıklamada "ilgili öğretim üyesinin sosyal medyadaki kabul edilemez paylaşımları nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldı, ceza soruşturması başlatıldı ve açığa alındı. Bu paylaşımları nedeniyle haklı olan tepkinizi tehdit, hakaret ve küfür gibi ifadeler kullanarak değersizleştirmeyelim. Süreç tarafımızdan ciddiyetle takip edilecektir.” dedi.

Twitter ve Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınİstanbulSosyal MedyaTerörTwitter
Görüş Bildir