İstanbul'u Kargalar Bastı: Son Günlerde Sosyal Medyada Oldukça Sık Karşılaştığımız Karga Olayları

5PAYLAŞIM

İstanbul'u kargalar basmış olabilir...

Kargaların oldukça zeki hayvanlar olduğunu biliyoruz... Hatta kendilerine yapılan kötülükleri yıllarca unutmazlar ve eninde sonunda, yıllar geçse dahi intikamını alırlarmış...

Bilim insanları tarafından yapılan deneyler sonucunda zeki oldukları kanıtlanan kargalarla ilgili haberleri son günlerde oldukça sık görür olduk.

İstanbul'un hemen hemen her yerinden bir karga haberi görür olduk.

Hatta Twitter'da paylaşılan şu tweet oldukça çok konuşuldu. 👇

O tweette karga bulan bir kadının ne yapacağını sorması üzerine insanlardan gelen yorumlar yer alıyor... 👇

Yine dünden dikkat çeken bir haber: "Kafayı bize takmış durumda" 👇

14 yaşındaki bir çocuğa saldıran kargalar: 👇

Bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan yaralı karga bulduk bilgisi...

Yine bir karganın yağmur suyu oluğundan kurtarılma haberi de dikkat çeken bir başka karga haberiydi. 👇

BONUS: Kargaların zeka seviyelerine dair dikkat çekici bir paylaşım: 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
z.kaanbdk

Ürkütüyor beni şu kargaların kargaşası...

shotputboxer

Bizim dükkanın arka bahçesine karga yavrusu düşmüştü, ayağı burulmuştu yani sağlıksızlık belirtisi. Ben aldım sarmaladım, taşın altından bir solucan verdim yedi, havaya attım uçamadı. Diğer kargalar döndüler döndüler, sonra bırakıp gittiler. O kargaya da bir süre baktık ama ne uçabildi ne yaşayabildi maalesef kaybettik. Şu ara bizim mahalle martı bölgesi :D İnceleyenler fark ederler, martıların hakim olduğu yerlerde fazla sayıda karga görmek mümkün olmuyor.

canbaz67

#Bonus Karga'ya bak, Niğde gazozu içiyor, çılgın ya :D

selot

ayy bu bizimde başımıza geldi. annem yavru karga bulmuş hemen kardeşimle bizi çağırdı kurtarma operasyonu başladı. daha önceden hep kedi köpekti ilk kez karga kurtarıcaz. ağzımıza sıçıldı desek yeridir. o yavru karganın bütün sülalesi saçımızı başımızı yoldu. ama onlar inatçısıysa bizde öyleyiz vermedik yavruyu. zaten verilcek gibi değildi baya yaralı fln. neyse eve almayı başardık. kapalı balkonda yavru, balkonun önündeki ağaçta sülalesi 1 hafta yaşadık. o hafta her apartmandan çıkışımızda saldırdılar bize. sonunda yavru iyileşti. sülalesine teslim ettik. ama gitmediler. neden? çünkü annem kendini affettirmek için o hafta sürekli kuru mama evde ne kadar ekmek çekirdek verdi bunlara hep. kargalarda öğrendi yemek var iyice yerleştiler. annem vefatına kadar baktı onlara. annemin vefatından sonra dağıldılar.

mehmet-emin-sahin

Allah rahmet eylesin.

kuntay-sonmez

Anneannemin evinin karsisi koruluk. Gittiğimde dikkat ettin bir kaç karga devamlı bir kedinin tepesinde bağıra bağıra sorti yapıyorlar ve rahatsız ediyorlar kediyi. 1 gün geçti 2,3 derken sordum anneanneme "bunların derdi" ne diye! Dedi ki, bu kedi karga yavrusu kapmis kapmış birkaç gün önce, o yüzden onu asla rahat birakmayacaklar, o da ölene kadar rahatsiz edip saldıracaklar. Ben şok

Görüş Bildir