Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı Sınırları Zorladı: 'Uber'e Binen de Kullanan da Vatan Hainidir'

etiket İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı Sınırları Zorladı: 'Uber'e Binen de Kullanan da Vatan Hainidir'

Batuhan
12.04.2018 - 18:15 Son Güncelleme: 13.04.2018 - 08:54

İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk, 'Uber, San Francisco'da doğmuş, bugün benim askerime silah sıkan, Afrin'de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir. Uber'e binen de kullanan da vatan hainidir' dedi. Öztürk, yolcuların taksi bulamamasının sorumlusunun yerel yönetimler olduğunu söyledi.

Gazete Damga'dan Ufuk Çoban'ın sorularını yanıtlayan Öztürk, Taksi ile alakalı bir kurum var. Tüm tabular yıkılacak. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde taksi birimi açılacak. Bu taksi biriminde İstanbul Taksiciler Odası'nın vereceği personel çalışacak' diye konuştu.

'Uber bitecek, bu net'

'Uber bitecek, bu net'

Uber için global hırsızlık diyen Öztürk, 'Uber bitecek bu net. Bunda bir sıkıntı yok ama diyelim ki siz bir nalbur dükkanı açacaksınız. Ben de bir kebap dükkanı açacağım ve yan yanayız. İki dükkan tuttuk, nalburu açmak daha kolaydır. Uber denilen bu global hırsızlar büyükşehirden nalbur dükkanı (teşbihte hatam olsun teşbih yapıyorum) açacağım deyip izin alıp kebapçılık yapmaya benzeyen bir sistemdir.' dedi.

'Uber eşittir PKK, DAEŞ'

'Uber eşittir PKK, DAEŞ'

'Uber, San Francisco'da doğmuş bugün benim askerime silah sıkan Afrin'de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir.' diyen Öztürk ayrıca tartışmalara neden olan şu açıklamaları yaptı: 

'Uber'e binen de kullanan da vatan hainidir. Bu firma ABD firması etrafınıza baktığınızda en büyük hainlği yapan ABD. Vatandaş Uber'e biniyor mesela 100 TL olsun. Bu 100 TL dövize çevriliyor. Hollanda'da Deutsche Bank'a gidiyor. Oradan 20 TL'si kesilip geri geliyor. Bu hainlik değil de nedir. İnsanlar döviz artmasın diye dövizlerini bozdurdu. Bu kampanyalar bu vatan için yapıldı. Ama şimdi UBER denilen global, binen ve kullanan hırsızlar boşuna timsah gözyaşı dökmesinler. Bu söylediklerim ağırsa da kabulümdür. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Uber için korsandır açıklaması yapmıştı. Korsan taksi muamelesi yapılması gerektiğini açıklamıştı. Durakların bir sahibi var, para saymış ama kurala uymak sorundu. Durak sahibi UKOME kararına uymak zorunda. Ulaştırma Bakanlığı'nın ve İBB'nin kararlarına uymakla mükellefsiniz. Otogar 25 yıllığına kiralanmıştı. Hangi kurala uyuluyor orada. Yine Ulaştırma Bakanlığı ve İBB'nin kurallarına uymak zorundasınız. Uber eşittir PKK'dır, DEAŞ'tır, resmen teröristtir.'

Sosyal medyadan da Öztürk'ün bu açıklamalarına tepkiler geldi...

Ayrıca bakınız 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
628
291
172
14
11
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Can Babacan

ubere binen hainse sizlerde orospu cocugusunuz.

Neyse Sustum

Götümle gülüyorum şuan. asıl vatan haini atatürk havalimanı sadırısında yaralanan insanları sırf kortukları kirlenecek diye almayan alıpta 100 tl hesap iste... Devamını Gör

Yusuf Furkan Kunduz

aynn allah bunu düşünen cahil sarı taksicilerin belasını versin

komunist.bankacı

Ne zaman bir çomar size "vatan haini" diyorsa bilin ki o zaman doğru yoldasınız.