Dernek Başkanı Uber'i FETÖ'ye Benzetti... Son Günlerin Tartışma Konusu: Sarı Taksi vs Uber

 > 
327PAYLAŞIM

Taksi Dernek ve Kooperatifleri, akıllı telefon uygulaması üzerinden hizmet veren Uber'e karşı bugün bir toplantı düzenledi. İstanbul Taksi Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahrettin Can uygulamayı 'paralel ve FETÖ' olarak niteledi.

Geçtiğimiz birkaç gündür sosyal medyanın gündemi de normal taksiler ve Uber. Uber nedir, müşteriler neler düşünüyor birlikte bakalım.

Uber en basit tabiriyle cep telefonunuzdan 'hey taksi!' diyebileceğiniz bir telefon uygulaması.

Peki normal taksiler neden bu uygulamaya tepki gösteriyor? Çeşitli nedenlerle 'taksici tavırlarına' maruz kalmak istemeyen müşteriler Uber'e yöneliyor. Sarı taksiler de müşterilerinin 'çalındığını' düşünüyor.

Uber yasal yükümlülüklerden muaf mı ya da yasa dışı mı? Tabii ki hayır. Şirket dünya üzerinde 70'ten fazla ülke ve 500'ün üzerinde şehirde vergilerini ödeyerek hizmet veriyor.

Taksi kullanan her bireyin başına bir defa da olsa gelen 'kısa mesafe yolcu beğenmeme, bozuk para yok' gibi durumlarla karşılaşılmaması uygulamayı kullanan bazı kişilerin basit tercih nedeni.

Bir taksicinin Twitter üzerinden kullanıcılara verdiği yanıtlar da birinci ağızdan durumu az çok özetler nitelikte 👇

Böyle bir tablo içerisinde bugün taksi dernekleri ve kooperatifleri Uber'e karşı mücadele için bir toplantı düzenledi ve 'tuhaf' açıklamalar yapıldı.

İstanbul Taksi Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fahrettin Can, "Biz ülkemizde paralel polis, paralel savcı duymuştuk ama paralel taksicilik olacağı aklımıza gelmemişti. Bunlar tıpkı FETÖ örgütü gibi. Onların sistemlerine benzer sistemi var" dedi.

Sosyal medyada öne çıkan tepkiler ise şu şekilde 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir