İstanbul Sözleşmesi İçin Oturma Eylemi Yapan Kadınların Arasına Katılmaya Çalışan Murat Övüç, Eylemden Kovuldu!

3.9bPAYLAŞIM

Siz ne düşünüyorsunuz?

Murat Övüç, ülkemizin var ettiği 'sosyal medya fenomenlerinden' yalnızca biri. Onu artık neredeyse hepimiz tanıyoruz.

Çektiği videolarla ünlenen Övüç, son zamanlarda havadan sudan konuşmalarıyla değil; kadınlara karşı söylemleriyle gündeme geliyor.

Yıllardır kadınlarla ilgili çeşitli söylemleriyle tepki çeken Övüç, son olarak Pınar Gültekin'in vahşice katledilmesinin ardından yayınlanan videosuyla tepki çekmişti. Övüç'ün, "Kadınlar adamlara saydırıyorlar, küfrediyorlar, gaza getiriyorlar... E tabii erkekler de... Tabii ki şiddete karşıyım ama herkes çizgisini bilmeli. Kadın erkeğin her zaman bir adım gerisinde duracak" sözleri tepki çekti.

Hatta bunun üzerine çirkinleşmeye devam ederek, kendisine tepki gösteren Yeşim Salkım'a ağza alınmayacak hakaretler etmişti.

Bu Kadarına da Pes! Murat Övüç Çıktığı Sahnede Yeşim Salkım'a Ağza Alınmayacak Hakaretler Etti, İzleyenler Onu Alkışladı! - onedio.com
Bu Kadarına da Pes! Murat Övüç Çıktığı Sahnede Yeşim Salkım'a Ağza Alınmayacak Hakaretler Etti, İzleyenler Onu Alkışladı! - onedio.com

İşte kadınlar hakkındaki bu söylemleriyle tepki çeken Övüç, Bodrum'da İstanbul Sözleşmesi için oturma eylemi düzenleyen kadınların arasına girmeye çalıştı; ancak geçmişteki söylemleri nedeniyle eylemden kovuldu!

Turizmci Cihan Aylin Bozkurt, arabasıyla meydandan geçerken durarak eyleme katılmak isteyen sosyal medya fenomenine, “Buraya gelme önce kadınlar şiddete uğrarken iki yıl önce söylediklerini düşün, buraya aklanmaya gelip kendini aklayamazsın, burada seni aklattırmayız, gidiniz buradan." diyerek tepki gösterdi.

Aylin Bozkurt'un tepkisine diğer kadınlar da katılınca, Övüç meydandan ayrıldı.

Övüç ardından, “Eylemi görünce durup yanlarına geldim ama bana haksızca tepki gösterdiler, iki yıl önceki konuşmamı yeni diye anlatıyorlar, işte bu cahil kadınlar yüzünden bir şey yapılamıyor, cahiller” diyerek eylem yapan kadınlara tepki gösterdi.

Övüç, sosyal medyada da tepki çekti!

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
chicago1930

maskeyi çıkarınca altından nihat doğan çıkacak

rrr

yalnız ben de yeni söyledi sanmıştım, 2 sene önce mi demiş o lafları, saçma bence şuan gündeme gelmesi. O şekilde düşünen çok aptal var ama ünlü olmadıkları için bilmiyoruz. Ben olayın üzerine bunu dedi diye çok öfkelenmiştim olamaz bu kadarı diye, bence çoğu kişi de benim gibi, ama durumun aslı ne şimdi? Kendini kurtarmak için yalan mı söylüyor, o lafları yeni dememiş mi yoksa?

palimoglu

"ülkemizin var ettiği" ne demek arkadaş? Anadolu'nun bereketli topraklarında yetişiyor sanki. Her gün yaptığınız haberler sayesinde belleğimize siz soktunuz bu tipi. Halen bu tipten pirim yapmaya ve bu tipe pirim yaptırmaya devam ediyorsunuz.

akatsuki1971

kadınlara hakaret eden bir erkeğin kendi cinsiyetini reddederek kadın gibi olmaya çalışmasının traji komikliği ancak benim güzel ve yalnız ülkemde olurdu zaten

modha-nisa

Ucube homo ●

cherokee

Ucube oluşu tamam da homo olması seni neden rahatsız ediyor? Bugün başka bir yerde ''ucube türbanlı'' veya ''ucube müslüman'' diye birine hakaret edilse hoş olur mu? Beyninle düşünerek yorum yap bundan sonra, biraz zor olacak ama.

Görüş Bildir