Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatınıza ve Hobilerinize Yenilik Katmak İçin Katılmanız Gereken 17 İlginç Topluluk

 > 
323PAYLAŞIM

1. Mesai Sonrası Biracıları

Mesai Sonrası Biracıları 'Kimse artık yalnız içmek zorunda kalmayacak' fikri ile İstanbul'da ortaya çıkmış. Mesai sonrasında farklı mekanlarda buluşan bu topluluk yeni arkadaşlıklar kurulmasına vesile oluyor.

2. İstanbul Yürüyüş Toplulugu

'Yürümeye bayılırım ama yalnız biraz sıkıcı oluyor' diyenlerin bu sorununa çözüm getiren İstanbul Yürüyüş Topluluğu, yürümeyi sevenleri çatısı altında topluyor. İstanbul'un değişik yerlerinde herkesin katılabileceği farklı yürüyüş aktiviteleri düzenliyor.

3. İstanbul Yemek Keşifleri

Kendilerini 'Sonradan Gurme' olarak adlandıran bu topluluk yeni mekanlar ve yeni tatlar keşfetmeyi amaçlayan sonradan gurmelerden oluşuyor. Siz de yeni mekanlara ve yemeklere meraklıysanız bu topluluğa üye olmanızı öneririz.

4. İstanbul Tiyatro Severleri

İstanbul Tiyatro Severleri seyirci ya da oyuncu olan tüm tiyatro tutkunlarına hitap ediyor. Beraber değişik etkinliklere katılan topluluğun yöneticisi Talat Pamuk.

5. Tabu Keyifçileri

Tabu Keyifçileri eğlenceli ve güzel zaman geçirmek isteyen tabu severleri buluşturuyor. İstanbul'un değişik yerlerinde toplanan üyeler tabuda hünerlerini sergiliyorlar.

6. Karaoke İstanbul

Sahneden inesi gelmeyenler işte bu topluluk tam sizin için. Karaoke İstanbul şarkı söylemeye doymayan karaoke severlerden oluşuyor.

7. Bisikletçiler

Bisikletçiler İstanbul'un değişik bölgelerinde bisiklete binmeyi seven üyelerden oluşuyor. Yalnız bisiklete binmeyi sevmiyorsanız bu topluluk ilginizi çekebilir.

8. Kitap Arkadaşlığı

Kitap Arkadaşlığı Topluluğu kitap severleri buluşturan ve okudukları kitapları değiş tokuş etmelerini amaçlayan bir topluluk. Kitabınızı başkalarına vermeyi sevmiyorsanız bu topluluk pek size göre olmayabilir.

9. Guitar Hero Manyakları

Kendilerini Guitar Hero Manyakları olarak tanımlayan topluluk üyeleri etkinliklerde bazen birer Slash bazen ise birer Kirk Hammett oluyorlar.

10. Sıradışı Yazarlar Topluluğu

Sıradışı Yazarlar Topluluğu edebiyat öğretmeni Nazan Arısoy tarafından kurulmuş. Yazmak, yazılanları paylaşmak, yazılana anlam katmak, yetenekleri şekillendirmek ve yaratıcılığı motive etmek için kurulan topluluk sık sık etkinlikler düzenliyor.

11. Geocaching Türkiye

Geocaching Türkiye, 2000 yılından beri dünya üzerinde popüler olmaya başlamış bir define avı oyununu oynamayı seven geocacher'dan oluşuyor. Amaçları Türkiye'de saklı olan yaklaşık 850 kutuyu bulup kayıt altına almak.

12. Pinponcular

Pinponcular masa tenisine pinpon denilmesini yadırgamayan masa tenisi severleri buluşturuyor. Her seviyeden masa tenisi oynamayı seven üyeler ile belirli aralıklarla buluşup hem eğleniyorlar hem de masa tenisi özlemlerini gideriyorlar.

13. Lasertag - Legendary

Lasertag kısaca paintball'un lazerlisi olarak tanımlanabilinir. Lazer kullanılması sebebi ile canı acıtmayan ve tehlikesiz bir oyun. İstanbul'da bu oyunun meraklıları Lasertag - Legendary topluluğu altında buluşup bu oyun için yapılmış özel mekanlarda etkinlikler düzenliyorlar.

14. Dota 2 Tutkunları

İstanbul'da Dota 2 oyuncularını buluşturmayı amaçlayan bu topluluk etkinlikler düzenlemek için fırsat kolluyor. Topluluğun yöneticisi ise Fırat Şahin.

15. Totoro Okuma Kulübü

"Gelin, birlikte okuyalım! Listemizi belirleyelim, okuyalım, üzerine konuşalım. Okuyalım, güzelleşelim" diyen Totoro Okuma Kulubü henüz bir etkinlik düzenlememiş ama etkinlikler için yeterli üye sayısına ulaşmayı bekliyor.

16. Çadırcılar

Çadırcılar şehrin gürültüsünden kaçmak için Ağva, Şile ve adalar gibi yakın bölgelerde bir iki günlüğüne kamp yapan macera severlerden oluşuyor. Topluluğa katılmak için uyku tulumunuz olması önerilir.

17. Şiir İstanbul

Şiir İstanbul topluluğu ayda bir gün İstanbul'da buluşup yazdıkları ve beğendikleri şiirleri paylaşan üyelerden oluşuyor. Şiire meraklıysanız kaçırılmaması gereken bir topluluk.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semih.yilmaaz

bu topluluklara nasıl ulaşıp katılabilirim bilgisi olan var mı?

satriani

Daha bir çok topluluk için

oma

Geocaching grubu sadece Istanbul için değil arkadaşlar. Türkiye geneli için:

ozkanyurtdas77

Türkiyede bi tek İstanbul yok.

dark-tower

ben 1'deyim paşa, gelmeyin, hiç tadı kalmadı, ha bire malum şahsın biri gelip de azarlıyacak diye kapıya bakıp durmaktan tadını çıkartamıyoz işin. hele yanına sigara hiç yakamıyoz, komle gitmeyelim diye...

Görüş Bildir