Görüş Bildir
Haberler
İstanbul Barosu'nun Yeni Başkanı Mehmet Durakoğlu

İstanbul Barosu'nun Yeni Başkanı Mehmet Durakoğlu

ATKN
23.10.2016 - 18:20

Dünyanın en büyük barolarından biri olan İstanbul Barosu'nun yeni başkanı belli oldu. 'Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'nun adayı Mehmet Durakoğlu, Baro'nun yeni başkanı oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Barosu Başkanlığı seçimi için oy verme işlemi Haliç Kongre Merkezinde yapıldı. 36 bin 483 üye delegeden 23 bin 921 kişi, 92 sandıkta oyunu kullandı.

Mevcut başkan Ümit Kocasakal'ın aday olmadığı kongrede, Hukukun Üstünlüğü Platformunun adayı Mehmet Sarı, Özgürlükçü Çağdaş Avukatların adayı Several Ballıkaya Çelik, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubunun adayı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubunun adayı Ali Rıza Kaplan ve Avukat Hakları Grubu adayı Ömer Kavili yarıştı.

13 bin 19 oy alan oy alan Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu'nun yeni başkanı oldu...

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Durakoğlu'nun başkanlığını yapacağı İstanbul Barosunun yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

'Avukat Necmi Şimşek, Avukat Aydeniz A. Tuskan, Avukat İsmail Gömlekli, Avukat Şahin Erol, Avukat Süreyya Turan, Avukat Muazzez Yılmaz, Avukat Cengiz Yaka, Avukat Profesör Dr. Serap K. Kiziroğlu, Avukat Ali Gürbüz, Avukat Hasan Kılıç'

Çeşitli grupların temsilcilerinin söz aldığı genel kurulda, zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Sonuçların belli olmasıın ardından açıklama yapan Durakoğlu, şöyle konuştu:

'Bu çizgi Türkiye'nin bir biçimiyle de olsa hukuk devleti olabilmesinin mücadelesidir, yargı bağımsızlığı mücadelesidir. Bu çerçeve içerisinde avukatların gerçekten avukatlık yapabilecekleri bir Türkiye yaratabilmektir. Gerçekten hukuk devleti içerisinde bir avukat profilini canlandırma mücadelesidir. Biz bir taraftan mesleğimizi, meslektaşımızı güçlendireceğiz, bir taraftan da savunma hakkını güçlendirerek Türkiye'yi hukuk devleti yapacağız. Bütün amacımız bu. Bu çizgi üzerinde devam edeceğiz. Asla aydınlanma devriminden ödün vermeyeceğiz. Asla Atatürkçülüğümüzden bir adım geri atmayacağız. Asla hiçbir şekilde bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden en küçük bir ödün vermeyeceğiz. Ve bu mücadeleyi böyle devam ettireceğiz.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
54
15
9
6
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?