İşini 'Basit ve Sıkıcı' Bulan İşçi Patronuna Dava Açtı

 > 
99PAYLAŞIM

"Basit ve sıkıcı" bulduğu işi nedeniyle depresyona girdiğini ve sağlık sorunları yaşadığını iddia eden Frédéric Desnard adlı Fransız, patronu aleyhine 360 bin euroluk tazminat davası açtı.

The Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Interparfums adlı bir parfüm şirketinde yöneticilik pozisyonunda çalışan Frédéric Desnard, kendisine uygun görevler vermek yerine 4 yıl boyunca ‘çok sıkıcı ve basit’ işlerde çalıştırıldığı gerekçesiyle eski iş yerine tazminat davası açtı.  

"Sıkıcı işler yüzünden depresyona girdim"

Desnard, bazı sağlık sorunları nedeniyle iş yerinden 7 ay gibi uzun bir süre izin almasının ardından, 2014'te uzun süre işten ayrıldığı´ gerekçesiyle görevine son verilmiş. 

Desnard ise, sağlık sorunlarının nedeni olarak eski iş yerini göstererek, 2010 ve 2014 yılları arasında kendisine çok basit ve sıkıcı işlerin verildiğini ve bu yüzden ciddi depresyon ve sağlık sorunları yaşadığını söylüyor.

Motivasyon eksikliğinden de şikayetçi

 44 yaşındaki Frédéric Desnard

Desnard, ayrıca iş yerindeki motivasyon eksikliği nedeniyle strese bağlı epilepsi nöbeti geçirdiğini iddia ediyor.

Interparfums şirketi avukatı Jean- Philippe ise, Desnard’ın hiç bir zaman işin sıkıcılığından bahsetmediğini ancak tükenmişlik sendromundan şikâyetçi olduğunu belirtiyor.

Desnard’ın davası Paris’teki istihdam mahkemesinde görülecek.

Desnard tek vaka değil

Fransız basını Desnard'ın hikayesini, 'Fransız yargı tarihindeki ilk işinden bunalma davası' olarak sunsa da bir Fransız araştırma şirketinde çalışan Jean Claud Delgenes, Fransa'da çalışanların yaklaşık yüzde 30'unun işten bunalmaları nedeniyle 'acı çektiğini' söylüyor.

Delgenes'e göre, 'iş yerinde bunalmak insanların başka bir şey yapmak için işlerinden ayrılmaya cesaret edememesinden kaynaklanıyor.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir