Görüş Bildir

‘IŞİD'den Kurtulan Seks Kölesi Ezidi Kadınlar, Bekaret Testine Zorlanıyor'

Anasayfa > Gündem

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Irak’ta IŞİD’in elinden kurtulan Ezidi kadınlardan, tecavüze uğradıklarını kanıtlamaları için bekaret testi istendiğini bildirdi.

HRW’nin sitesinde yayımlanan yazıda, IŞİD’in seks kölesi olan kullandığı Ezidi kadınların Irak mahkemelerinde tecavüze uğradıklarını kanıtlayabilmeleri için acı verici bekaret testlerinden geçmek zorunda kaldığı belirtildi.

Yazıda, bu kadınlardan biri olan Luna’nın, IŞİD tarafından kaçırıldıktan sonra dört kez satıldığını ve tüm ‘sahipleri’ tarafından tecavüze uğradığını söylediği belirtildi.

Ancak Luna’nın IŞİD’in elinden kurtulduktan sonra da ‘çilesinin bitmediği’, Irak’taki mahkemelerin Luna’dan tecavüze uğradığının ‘kanıtı’ olarak bekaret testi yaptırmasını istediği kaydedildi.

Ancak HRW’ye göre, Kuzey Irak’ın Duhok kentindeki bir mahkeme BM’nin tavsiyelerini dikkate almış ve bekaret testleri yerine başka bir raporlama tekniği kullanmaya karar vermiş.

Sputniknews

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
243
143
96
13
7
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
hipotalamus

Kaçırılırken,tecavüze uğrarken,satılırken,eziyet görürken,işkenceye maruz kalırken vs.mağdurun yanında olamayan ; tüm bu vicdansızlıkları yapanların hiçe say... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

İnsanlığın mk...

Pasif Kullanıcı

Hz. Muhammed toprağa gömülmekten kurtardığı kızların bugün İslam adı altında uğradıkları zulmü görse eminim ciğeri yanardı.