Görüş Bildir

Irak'ta Bombalı Saldırılar: En Az 50 Kişi Hayatını Kaybetti

Anasayfa > Gündem

Bağdat'ın Şii mahallelerinden Cedide'de bir alışveriş merkezine düzenlenen saldırıda 19 kişi öldü. Nehrevan'da 7 , Mikdadiye semtindeki bombalı saldırılarda ise 26 kişi hayatını kaybetti. IŞİD, saldırılardan ikisini üstlendi.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta yüksek güvenlikli Yeşil Bölge'nin 1 km uzağındaki Cedide semtinde bir alışveriş merkezine bombalı araçla saldırı düzenlendi. 

Saldırganlar bombalı aracı patlattıktan sonra yakınlardaki Cehver adlı alışveriş merkezine girip en az 50 kişiyi de rehin aldı.  

Saldırıda 19 kişi hayatını kaybederken, 40'dan fazla kişi de yaralandı. AP'nin haberine göre ölenler arasında en az 3 polis var. Polis yetkilileri AVM'de kontrolün sağlandığını ve tüm rehinelerin kurtarıldığını açıkladı. Burada 3 saldırgan öldürüldü.

Bağdat'ın doğusundaki Nehrevan'da bombalı araçla düzenlenen saldırıda 7 kişi öldü, 5 kişi yaralandı. 

Aynı saatlerde Bağdat'a 80 km uzaklıktaki Diyala vilayetinde Mikdadiye'de de iki intihar saldırısı düzenlendi. Saldırılarda 26 kişi hayatını kaybetti, 35 kişi de yaralandı.  Saldırı sonrası Şii militanlar Mikdadiye'de 3 Sünni camisine saldırdı.

IŞİD, kendisine yakın sosyal medya hesapları üzerinden alışveriş merkezi ve Mikdadiye saldırılarını üstlendi. 

Al Jazeera, AP, Reuters 

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Hard Gamer

Patlayan çıksın, din kasıyo.

Tarık Gürdal

Bi ölmeyin artık be

Anarchy

ulan kaç yıldır ölüyolar tecavuze ugruyorlar. Komple geçmiş ile bağlarını kaybettıler ama halen birbirlerine karşı üstünlük derdindeler. Sizin gibi şiileride... Devamını Gör