Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

iPhone'un Gizli, Şaşırtıcı ve "Ürkütücü" Özelliği: Sık Kullanılan Konumlar!

 > -

Apple iPhone telefonların aslında çok bilinmeyen gizli bir fonksiyonu var : izin verdiğiniz takdirde nerelere gittiğinizi, ne kadar süre ve sıklıkla kaldığınızı çat diye söyleyebiliyor. Sevgiliyi / eşi darlamak için yeni bir yöntem daha! :)

Farketmemiş olabilirsiniz ama iPhone'unuz nerede ve ne kadar sürede nereleri ziyaret ettiğinizi çok iyi biliyor.

Apple'a göre bu özellik, bu data "en sevdiğiniz yerleri öğrenmek" amaçlı toplanıyor. Ve buna göre trafik-rota servislerini geliştirmek için. Ayrıca şirket, bu özelliğe sadece iPhone'unuzdan sizin erişiminiz olduğunu ve başkaları tarafından erişilemeyeceğini savunuyor. Ama aynı zamanda garip, değişik ve biraz da korkutucu olan bu özellik gizliliğinizi sizin izin verdiğiniz ölçüde baltalayabiliyor.

"Sık Kullanılan Konumlar"a erişmek için, iPhone'unuzun Ayarlar bölümünde Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri yolunu izleyin.

"Sistem Servisleri" menüsünde, en altta "Sık Kullanılan Konumlar" seçeneğini göreceksiniz. Ve daha sonra Tarihçe karşınıza gelecek.Mekan isimlerinden birine tıklayarak daha detaylı harita görünümüne geçebilirsiniz.

Ve işte iPhone'unuz hangi restoranda,mekanda kaç dakika harcadığınızı bile biliyor.

Unutmayın, Konum Servisleriniz açıksa ve izin verili durumdaysa, Sık Kullanılan Konumlar sistemi sizin kimin evinde ne kadar kaldığınızı dakikası dakikasına gösteriyor!

Sevgiliniz durumu çakmadan, bu özelliği kapamak isteyebilirsiniz! :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir