Görüş Bildir
Haberler
iOS ve Android Uyumlu Premium Akıllı Saat: Olio Model One

iOS ve Android Uyumlu Premium Akıllı Saat: Olio Model One

ATKN
29.03.2015 - 18:21
İçeriğin Devamı Aşağıda

Neredeyse her gün yeni bir akıllı saat duyurusuyla karşılaşıyoruz. Hal böyle olunca piyasada farklılık yaratmanın önemi daha da fazla ortaya çıkıyor. Tasarım, yazılım ve donanım anlamında değişik özellikler sunan firmalar ise milyonlarca satış rakamına ulaşmayı başarıyor. Fransa merkezli Olio ekibinin geliştirdiği Model One isimli saat ise gerek tasarımı, gerekse özellikleriyle oldukça büyük bir potansiyele sahip.

iOS ve Android’e destek veren saat tıpkı Pebble Time‘da olduğu gibi dün, bugün ve gelecek üzerine kurulu bir arayüz sunuyor. Kaçırılan mesaj ve aramalar görüntüleniyor, gün içinde yapılacakları gösteriyor ve gelecek günleri planlamaya yardımcı oluyor. Kullanıcının günlük rutinlerini öğrenebilen Model One’ın belirli bir süre kullanıldıktan sonra daha da kullanışlı hale geldiği belirtiliyor.

Estetik bir görünüşe sahip olan saat, paslanmaz çelik bir kasayla birlikte geliyor. 1,3 inç‘lik 216 PPI ekrana sahip cihazın 50 ile 100 metreye kadar suya dayanıklı olduğu belirtiliyor. Moto 360‘dakine benzer bir şekilde kablosuz şarj özelliği de sunan Model One, şirketin söylediğine “birkaç günlük” kullanım ömrü sunuyor. Ancak saatin tam olarak ne kadar süreyle kullanılabileceği gizemini koruyor.

Model One’ın paslanmaz çelik modeli 595 dolar fiyat etiketine sahip. Bu modelde yine çelik kayış kullanıldığı takdirde ise fiyat 649 dolara yükseliyor. Siyah renkli koleksiyonda ise giriş fiyatı 745 dolarve bu fiyat 795 dolara kadar çıkabiliyor. İlk 500 adeti resmi internet sitesi üzerinden ön siparişe açılan saatin yaz aylarında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın