İntihar Eden 24 Yaşındaki Gencin AKP'ye ve Tayyip Erdoğan'a İsyan Ettiği Sosyal Medya Paylaşımı

1.5bPAYLAŞIM

İçim dağlandı üzüntüden. Bu kaçıncı intihar?

Her yeni gün bir gencin intihar haberini almak yüreğimizi dağlıyor. Üstelik henüz "Bir ev bir araba için yıllarımı harcamak istemiyorum" diye not bırakan Furkan'ın da acısı unutulmuş değil.

Şimdi ise 24 yaşındaki İhsan'ın intihar ettiği haberi gündem oldu. İhsan canına kıymadan önce Instagram hesabından bir hikaye paylaşmış.

İhsan'ın intihar etmeden önce yazdığı notun sonunda da şu ifade yer alıyor: "Bir de son olarak belki bu dünyada hakkımı, gençliğimi alamadım ama diğer tarafta iki elim yakanızda AKP hükümeti ve RTE benden ve benim gibi milyonlarca gençten aldığınız umudumuzu elbet geri alacağız. Burada değilse bile başka bir yerde"

İhsan'ı babası Cafer Bekkaya ise oğlunun vefatını Facebook hesabından bu şekilde duyurdu.

İhsan'ın arkadaşının konuyla ilgili yaptığı bir mesaj görüntüsü şu şekilde.

Bu arada İhsan'ın doğuştan göğüs kafesinde göçük olduğu, babasının yıllar önce Deniz Feneri Derneği'nden tıbbi cihaz için yardım istediği de ortaya çıktı.

"Bir Hayat Kurtar Projesi bu güne kadar yüzlerce kişinin hayatının değişmesinde etkili oldu. Bu proje ile kimileri ev sahibi oldu, kimileri çocuğunun sağlığına kavuşması için gereken desteği aldı. Bu ve bunlara benzer daha birçok hayat hikayesi bu projeye verdiğiniz desteklerle mutlu sona ulaştı. Bir Hayat Kurtar Projemize başvurular devam ediyor. Cafer Bey de bu projeye başvuranlardan ve bu proje ile gelecek desteklerle derdine çare bulmayı umanlardan. Emekli ve üç çocuk babası olan Cafer Bey´in ailesi müstakil bir evde kirada oturuyor. Üç çocuğundan biri olan oğlu İhsan doğduğu günden bu yana göğüs kafesindeki göçük ile yaşamaya çalışıyor. Bu rahatsızlığı sebebiyle de nefes alıp vermekte güçlük çekiyor. Cafer Bey oğlunun sağlığına kavuşabilmesi için elinden geleni yapmış. Kredi çekerek oğlunun ameliyat masraflarını karşılamış. Fakat oğlunun göğüs kafesindeki çöküntü daha da artmış. Ailenin oğullarının daha rahat ve sağlıklı yaşayabilmesi için göğüs kafesine bir vakum cihazı takılması gerekiyor. Vakum cihazının maliyeti 3000 TL"

Cihaz hayırseverlerin yardımlarıyla temin edilmiş...

Sosyal medyada İhsan'ın intiharıyla ilgili tepkiler yer alıyor.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selim-coskun2

olayını bir tarafa olan kininizi yansıtmak için kullanmanız çok acı (sizin için). 1923-1938 arası intihar edenler de Mustafa Kemal yüzunden mi intihar etti yani. Onedio editörleri sizleri mükemmel bir şekilde yönlendiriyor. Ama at gözlükleri başkasında değil mi?

almanrepcisi

Bunun yönlendirme ile alakası yok, kendi hayatımızı göremeyecek kadar kör değiliz senin aksine.

yasin-bugra-akkaya

geri zekalımısın? ozamanlar savaş vardı belki annesiz babasızlık yokluk vardı savaşta millet yiyecek ekmek bulamıyordu sen savaştan çıkmış toplumla bugünü kıyaslıyorsun bugün dünya uçup gitmiş durumda ama sadece ve sadece altını çizerek söylüyorum bazı kesmin düşüncesi yüzünden dolar olmuş 8.56 25 yaşında araba olmuş 40-50 bin tl torpilsiz iş bulamıyor bu nesil ne bunun savaşla onla bunla şunla ne alakası var sadece hükümetin yanlış adımı başka birşey değil bu ülkede darbe girişimi olduğunda dolar fazla oynamadı...

cansu-ozten

gerizekalı çocuk intihar etmeden önce kendisi yazmış. Kimse yönlendirmemiş, özellikle yazmış çocuk

nazan-basari

Çocuğa bakarken gözlerim doldu, kalbim acıdı. Acaba iş istediği kişiler bu haberi aldıktan sonra biraz olsun vicdanları sızladı mı? Hiç sanmam.. Böyle bir hastalığı varken parası olmazsa nasıl mücadele etsin çocuk? Dayanabildiği kadar dayanmış. Ben anlıyorum onu sağlık masrafları çok sıkıntı bir yandan fiziksel acı bir yandan nasıl karşılayacağım, tedavi olamayacağım üzüntüsü çok zor. Allah rahmet eylesin, huzur içinde yatsın. Bu dünyada huzur vermediler. Allah'ım bu gençlerin ahını hem bu dünyada hem öbür dünyada çıkarsın. HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ.

selin_nothanks

Bu çocuk benimle aynı yaştaydı... Çok şükür daha akli dengem yerinde, ama bunları gördükçe gözümü nefret bürüyor. Başka bir şey düşünemiyorum. İnşallah darağacında sallandığınız günleri görecek kadar yaşarız. Hapse girmeniz yetmez bu sömürdüğünüz, ezdiğiniz, hor gördüğünüz milletin hiddetini yatıştırmaya. Kanınız lazım bize.

arsenic

Akp çocukları bunu beğendi.

bilim-bilimi

Bende çok savaşıyorum ama çözüm neredeyse hiç yok. Aynı durumları yaşayan milyonlarca insan var. Canlı canlı ölmeyi tadıyoruz. Bitirmek mantıklı geliyor.

expelli0

Lütfen pes etme, her ne kadar mantıklı gibi gelse de, ölerek değil, ama yaşayarak ve katkılar sağlayarak yaşadığımız her nere olursa olsun güzel bir hale getirebiliriz, gelecek bizlerin ellerinde. "Ben burayı gül bahçesine çevirmek istiyor muyum" diye sor kendine pes edeceğin zaman.

selin_nothanks

Ben de yazacaktım ama doğru sözleri bulamadım. Çok güzel dile getirmişsiniz. Bilim Bilimi arkadaşım, hepimiz bir şekilde bu sistemden zarar görüyoruz, İhsan gibi senin de gittiğini görmek bizi çok üzer. Hadi bizi geçtim, hayatında olan, seni seven insanlar kahrolur. Geçim derdi, gelecek kaygısı hat safada biliyorum, hayatın sana dar geldiğini de anlayabiliyorum ama durumun farkında olan, bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünen insanlar bu dünyayı terkederse hiçbir şey düzelmeyecek. Başımızdaki empati yoksunlarının yaptıklarına bakıp hayatının değersiz olduğunu düşünme sakın.

bilim-bilimi

@expelli0 Teşekkür ederim. Umarım daha güzel bir gelecek olur herkes için.

bilim-bilimi

@selin_nothanks Sağolun, haklısınız tabi ki insanların hayatları çok değerli. Bizlerden bir tane var ama keşke diğer insanlar da insan hayatına değer verse ve herkes için daha iyi bir gelecek olsa.

Görüş Bildir