İnternet Kullanıcılarının Son Zamanlarda Keşfettiği Akıllarından Bir Türlü Çıkmayan 14 Bilgi

563PAYLAŞIM

Bir gün başımıza öyle bir şey gelir ki, hayatınız boyunca daha fazla şaşıramayacağınızı düşünürsünüz.

1. İşitme engelli çocuklar ya da işitme engelli ebeveynlerden doğan çocuklar, agulamak yerine elleriyle konuşurlar.

2. Sivrisinekler sadece insanların kan grubunu kokusunu alarak ayırt etmekle kalmazlar. Aynı zamanda 0 grubunu daha fazla tercih ederler.

Kan grubu 0 olan birinin kan grubu A olan birine göre ısırılma olasılığı iki kat fazladır.

3. Arıcılıkla uğraşanlar dikkat!

Arıcılıkla uğraşanların muz yememeleri gerekmektedir. Çünkü muz kokusu, arıları saldırıya karşı uyaran feromonları serbest bıraktığı için onları agresifleştirir.

4. Dün DreamWorks animasyon sergisini ziyaret ettim ve filmin prodüksiyonundan Shrek'in ilk çizimini buldum.

5. Kızımın saçlarında taranamayan saç sendromu olduğunu keşfettim. Kuru ve kafa derisinden havaya doğru kalkıyor. Ne kadar tararsanız tarayın düz olmuyor. İşte görünümü:

6. Birkaç ay önce doğuştan işitme engelli olup da sonradan işitme yetisi kazananların, güneşin de ses çıkardığını düşündüklerini öğrendim.

7. Brokoliyi vahşi doğada bulamayacağınızı, çünkü aslında lahanadan insan tarafından üretildiğini öğrendim.

8. İnsan beyni daha önce görmediği bir yerde uyurken yarı uyanık haldedir.

9. Koala parmak izlerinin insan parmak izlerinden ayrılmasının oldukça zor olduğunu öğrendim. Her ne kadar ikisinin aynı anda bir suç mahallinde bulunması zor olsa da polislerin bu olasılığı bilmesi gerek.

10. Harry Potter Antik Yunan diline çevrildi. Böylece bu ölü dilin öğrencilerinin yorumlayacak eğlenceli bir şeyleri oldu.

11. Pirinç kapı topuzlarının (ya da herhangi bir pirinçten yapılma nesnenin) kendini 8 saatte bakterilerden sterilize ettiğini öğrendim. Bunun adına ise oligodinamik etkisi deniyor.

12. Kalemler sarı renklidir çünkü 19. yüzyılda en iyi kurşun kalem ucu Çin'den geliyordu. Sarı Çin'de asil bir renkti. Bu nedenle kalem firmaları hem kaliteyi hem de bu ülke ile olan iş birliğini göstermek için kalemleri sarıya boyuyorlardı.

13. Kavşakların kazalardaki ölüm oranlarını %72-82'ye kadar azalttığını öğrendim. Ayrıca bekleme sürelerini daha da azaltırlar ve gazdan tasarruf ettirirler.

14. Örümceklerin bacaklarında kas yoktur. Kan basıncıyla çalışan bir hidrolik sistemi kullanarak bacaklarını genişletirler. Örümcekler öldüklerinde bacakları kıvrılır, çünkü kan basıncı yok olur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suzan-p.-schwarz

Güneş ses çıkarır zaten, ses dalgaları uzay boşluğunda (atmosfer yok) ilerleyemez ama.

selot

bigun bodrumda masada oturuyoruz 4 kişiyiz. sinekten ölücez. yalnız sadece aramızdan bırını ısırıyorlar. kızın canı cıktı artık. hemen ıste sınek a grubunamı cok gıdıodu b ye mı geyıgı basladı. 4'umuzde sıfır pozıtıfmısız. ama sadece kızı yedıler. sonuç: sınegın tercıhınde kanın etkısı yok.

logicaldoor

Demek yabancı bir evde uyuduğumda bu sayede sabah erken kalkabiliyorum...

arslankral

Brokoliye şaşırdım açıkcası. Kim yapmış bunu?

lestatin-yorumlarina-asigim

Hangi ruh hastası manyak üretti lan brokoliyi

Görüş Bildir