Intel'in Derinliği Algılayabilen 3D Kamerası Akıllı Telefonlara Geliyor

 > -
Abone ol
Intel'in Derinliği Algılayabilen 3D Kamerası Akıllı Telefonlara Geliyor

Intel Geliştirici Konferansı’nda konuşan şirket CEO’su Brian Krzanich , daha önce bilgisayarlarda kullanımına başlanan RealSense kamerasının akıllı telefon için olan modelini tanıttı .

Bilgisayarlarda kullanılana göre çok daha küçük ve ince olan kameranın önceki versiyona göre çok daha başarılı olduğu belirtiliyor. Krzanich, sunum sırasında 6 inçlik bir cihazda RealSense kamerasının nasıl kullanıldığını anlattı. Ancak sunumda yaşanabilecek olası aksaklıkların önüne geçmek için cihazı açmadı. Bunun yerine Çinli perakende firması JD ile ortaklığa gittiğini ve bu şirketteki depo yönetiminin RealSense kameralı tabletlerle yapılacağını duyurarak kameranın kullanım alanını göstermiş oldu. RealSense kamera, ürünlerin hangi boyuttaki kutulara sığacağını tespit ediyor ve böylece depoda ürünlerin nasıl saklanacağı veya gönderimin nasıl gerçekleştirileceği zahmetsizce öğrenilmiş oluyor.

RealSense teknolojisi derinliği algılıyor ve nesnelerle ilgili detaylı bilgiler verebiliyor. Çift kamerası ile 3D yüz taraması gerçekleştirebiliyor ve kullanıcıların eliyle verdiği komutları algılayarak istenen işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bu denli yetenekli bir kameranın akıllı telefonlara gelmesi, akıllı telefon sektörü açısından büyük bir önem taşıyor.

Krzanich, Intel’in bu yeni RealSense kamerasının akıllı telefonlarda ne zaman kullanılmaya başlayacağı konusunda herhangi bir bilgi vermiş değil. Fakat yakın zamanda bu teknolojiye sahip cihazların raflardaki yerini alması bekleniyor.

LOG

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir