Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

9 Madde ile IŞİD'in Eğitim Kamplarında Neler Yaşanıyor?

 > -

IŞİD Eğitim Kampından 60 Saniye

Telegraph, IŞİD ait bir eğitim kampının görüntülerini yayınlandı.  Askeri ve dini eğitim verilen kampın hangi ülkede olduğu bilinmiyor...

13 Ekim 2014 tarihinde yayınlanan videoda yer alan bilgilere göre IŞİD kampları vahşet ve insanlık dışı eylemler içeriyor. Avrupa'da bulunan bir grup aşırı islamcının da IŞİD kamplarına katıldığı yorumu yapılırken, bu kamplarda ortaya çıkan şiddet eğiliminin Avrupa ülkelerine sıçramasından endişe duyuluyor.

Kaynak: Telegraph
Çeviren: Alican Akyüz

1. 500 kadar İngiliz cihat yanlısının, Suriye'ye gittiği düşünülüyor.

2. Bir grup İngiliz aşırı islamcının IŞİD kamplarına katılmış olması muhtemel

3. İngiliz polisi ve yetkili bakanlığın açıklamalarına göre, birçok İngiliz IŞİD ile birlikte ortaya çıkan şiddettin Birleşik Krallık toplumuna yansımasından korkuyor.

4. IŞİD'in kullandığı bazı yöntemler gösteriyor ki, örgüt kamplarında askeri eğitimden ziyade gaddarlık eğitimi veriliyor.

5. Çoğu aşırı islamcının, savaş sanatları ve fizik geliştirmeye saplantı derecesinde ilgi duyduğu biliniyor.

6. IŞİD eğitimine katılanların çoğu kendi sağlıklarını düşünmüyor ve etraflarında sürmekte olan mermi yağmurunu umursamıyor.

7. IŞİD, kendini bir terörist gruptan ziyade, bir askeri ordu olarak kabul ettirmek istiyor.

8. Aşırı islamcı vaizlerin yaptığı konuşmalar ile kampa katılanların beyni yıkanıyor.

9. IŞİD üyeleri tarafından piyasaya sürülen ve eğitim kamplarının vahşiliğini gösteren videolar ile IŞİD'in ağır silahlara sahip olduğu ve her an savaşabileceği algısı geliştiriliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir