Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsan Poposu Hakkında Okudukça Apışıp Kalacağınız 14 Hayret Verici Bilgi

2.1bPAYLAŞIM

Dik durmanıza yardımcı oluyorlar!

Destek görevlerini yerine getirerek dengenizi sağlıyorlar!

En pis tuvaletlerle onlar muhatap oluyor!

Şimdi de sizin popolarınızı yakından tanıma vaktiniz geldi!

1. Yapılan çalışmalar, büyük popolu kadınların diğerlerine göre daha zeki olduğunu gösteriyor.

Pittsburgh Üniversitesi ve Kaliforniya Üniversitesi tarafından 2008 yılında yapılan bir çalışmada; büyük kalçalı kadınların, küçük olanlara göre daha zeki olduğu sonucuna varıldı. Bu çalışmada farklı popo boyutlarına sahip olan toplamda 16 bin kadınla çalışılmış ve çeşitli bilişsel testler yapılmış. 

Bilim insanları kadınların dudaklarında ve popolarında omega 3 yağı depoladıklarını, bu yağ asidinin de beynin gelişmesini teşvik ettiğini düşünüyorlar.

2. Kendileri zeki olmakla kalmayıp aynı zamanda zeki çocuklar da doğuruyorlar!

s716.photobucket.com

Annelerin popo, kalça ve uylukta biriken omega 3 yağları bebeklerin de beyin gelişimine katkıda bulunuyor.

3. Büyük popoluysanız diyabet riskiniz de azalıyor.

Popo ve uyluklar üzerinde toplanan yağ, diyabet ve obeziteyi önlüyor. Araştırmacılar, yağların vücudun üst kısımlarında toplanmasındansa alt kısımlarda toplanmasının daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Karın kısmında yağ depolayan insanların obezite ve diyabete daha yatkın olduğu düşünülüyor.

Bunun sebebi ise göbekte depo edilen yağ metabolizmada daha aktif yer alırken, kalçada depolanan yağ metabolik faaliyetlerde görev almıyor. Dolayısıyla kan şekerine etkisi göbekte toplanan yağ kadar etkili olmuyor. 

4. Popolarımız sivilce üretebilir.

Bu sivilcelerden kurtulmak için benzoil peroksitli kremler kullanabilirsiniz. Benzoil peroksit ölü deriyi ortadan kaldırarak, folikülleri bloke eder. İkinci olarak salisilik asitli ürünler kullanabilirsiniz. Bunun dışında laktik asit içeren nemlendiriciler de kullanabilirsiniz. Bu da sivilcenin pul pul dökülmesini sağlar.

Sivilceler, ölü deri hücrelerinin bakterilerle birlikte faaliyeti sonucunda kıl köklerinde meydana gelebilir. Bunlar dermatologlar tarafında folikülit olarak adlandırılır. 

5. Poponuz güneş görmemesine rağmen cilt kanserine yakalanabilir.

Özellikle iç popo kısımlarında koyu renkli melanomlar oluşabilir. Melanoma bir tür cilt kanseri. Cilt kanserine bağlı çoğu ölümler ise melanoma nedeniyle gerçekleşiyor.

Melanomlar cilde rengini veren melanositlerden kaynaklanır. Melanositler koyu renkli bir pigment olan melanin üreten hücrelerdir. Popo dışında da vücudun farklı yerlerinde görülebilir.

6. Kadınlar daha büyük kalçalara sahip olduklarından erkeklere göre daha uzun yaşıyorlar.

Kadınlardaki kalçalarında gluteofemoral yağlanma görülüyor. Bunun anlamı; gluteofemoral yağlanma olan kişilerde kalçalarında kan akışı daha azdır bu yüzden kalçaları yağ depolama merkezi olarak görev yapar. 

Bu yağ deposunun koruyucu bir görevi de vardır. LDL kolestrolü düşürerek metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda HDL kolestrolü artırarak, insülin duyarlılığını da arttırır. Bu da kan şekeri seviyesinin düzenlenmesini sağlar.

7. Vücudunuzdaki en büyük kas poponuzda bulunuyor!

Gluteus maximus olarak adlandırılan bu kas, gövdeyi dik tutmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda yüksek atlama yapanlarda daha fazla gelişmiş bir kas. Daha hızlı koşmamızı da sağlıyor.

8. 2012'de keşfedilen yeni bir at sineği türü ''Scaptia beyonceae'' ismini almış.

Bu at sineği türü, ismini, Destiny’s Child grubunun ''Bootylicious'' şarkısından almış. ''Bootylicious'' kelimesi 'kalçaları güzel' anlamına geliyor. 

Sineğin karakteristik özelliği ise popo kısmında altın renkli sarı tüylerin bulunması. 

9. Osuruklarınızın daha sessiz olması için poponuzdaki tüylere ihtiyacınız var.

Eğer epilasyonla popo üzerindeki ve içindeki tüyleri alıyorsanız, bir kenara köşeye saklansanız bile sessizce osurmanız pek mümkün değil.

Popo üzerindeki ve içindeki tüyler sesi boğarak daha az çıkmasını sağlıyor.

10. "Pygophilia" kalça hareketinden cinsel olarak uyarılma anlamına geliyor.

Pygophilia aslında cinsel anomaliler içinde yer alıyor. Bu anomaliye sahip bireyler sadece kalça hareketinden bile uyarılıyor. Bu saplantı gündelik ilişkileri bile etkileyebiliyor. Popo fetişi olarak da adlandırılıyor.

11. Kalça büyütme ameliyatlarında daha çok karın yağlarınız kullanılıyor.

Bu operasyonlarda genellikle karından alınan yağ popoya aktarılıyor. Böylelikle esas yağ bulunması gereken bölgeye yağ eklenmiş oluyor. Göbekler de fazla yağdan kurtuluyor!

12. Kalça operasyonu yaptıranların ise %10'u erkek.

Onlar için de önemlidir tabi ki...

13. Popo aynı zamanda geçmişten gelen kuyruk kalıntılarını da içerir.

Tabi ki kuyruk sokumumuz... Maymunlarda da körelmiş bir kuyruk kalıntısı bulunuyor.

14. Popoyla ilgili çeşitli seks fantazileri (kırbaç,popoya şaplak gibi) oldukça eskiye dayanıyor.

Bunla ilgili çeşitli erotik pozlar antik fresklerde bulunuyor.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nusan-yavuz

fındık kadar malım olacağına aşure kazanı gibi popom olaymış

cem-yesilyurt

Antropoloji dersinde, biyolojik olarak sınıflandırma ve bunun zeka ile ilişkisi hakkında tartışıyoruz. Bu postun altındakilerde ders hocamızın haklı olduğunun kanıtı. Boş işler müdürü bir salak başka bir konu başlığı bulamamış milletin götünü baz alıp çıkarımlarda bulunuyor. Götünüz büyük diye zeki olmazsınız. Öyle olsaydı Kim Kardashian porno yıldızı değil, zekasını kullanabileceği bir iş bulurdu kendine. SALAK

nusan-yavuz

kim kardashianı hiç sevmem hatta awk kim kardashianın ama senin sülalein IQ toplamı kadar milyonları var karının.aşırı nefret gizli hayranlıktır dostum

tc-makbule-boz

RESİMDEKİ SİBEL CAN'IN POPOSU DİYEN ARKADAŞLAR, NE KADAR İYİ ÇALIŞAN HAFIZANIZ VARMIŞ BE... (GEREKSİZ ŞEYLERE ÇALIŞAN)

hicviye-naziri

1.resimdeki popo Sibel Can.

osuran-boga03

boşuna müdür olmamış

Görüş Bildir