İnsan Anatomisini Öğrencilerine Verimli Bir Şekilde Öğretebilmek İçin Oldukça Orijinal Bir Yönteme Başvuran Örnek Öğretmen

2.6bPAYLAŞIM

Yaptığı şey çok yaratıcı ve gerçekten akıllıca, tebrik ederiz!

Kaynak: https://www.boredpanda.com/teacher-dress...

Hepimizin dersinden inanılmaz keyif aldığı ve unutamadığı bir öğretmeni mutlaka vardır. Bütün öğrencilerinin iyiliği için çabalayan ve asla yorulmadan tekrar tekrar deneyen!

Verónica Duque isimli kadın ise tam olarak bu anlattığımız gibi bir öğretmen! 43 yaşındaki Verónica 15 senedir öğretmenlik yapıyor.

Ve severek yaptığı işini bir üst boyuta taşıyıp öğrencilerine anatomi dersini farklı bir şekilde anlatmaya karar veriyor.

İnsan vücudunun bütün detaylarını gösteren bir kıyafet giyiyor. 3. sınıflara ders veren Veronica çocukların dersi daha dikkatli dinlemeleri ve dersleri daha ilgi çekici hale getirebilmek için sürekli yeni fikirler düşündüğünü söylüyor.

Veronica aynı zamanda sosyal bilimlerin yanında sanat, İspanyolca ve İngilizce dersleri de veriyor.

"İnternette gezinirken bu kıyafet karşıma çıktı. Çocuklara iç organların düzenini görselleştirmenin ne kadar zor olduğunu bildiğim için de denemeye değer olduğunu düşündüm. ”

Daha önce de tarih dersleri için kılık değiştirdiği olmuş. "Öğrencilerimin isim, sıfat ve fiil gibi gramer kategorilerini öğrenmeleri için de karton taçlar kullanmıştım. Farklı dil krallıklarını öğretebilmek için."

Ve ekliyor: "Toplumun bizi bürokratik kamu görevlileri olarak görmeyi bırakmasını istiyorum. Kesinlikle öyle değiliz."

Veronica'nın bu sıra dışı ders hikayesini ise kocası Michael bir tweetle paylaşıyor ve tabii ki viral oluyor! İnsanlar Veronica'ya ve fikrine bayılıyor.

twitter.com

"Eşim olduğu için şanslı olduğum bu kadının bu fikirleriyle gurur duyuyorum. Bugün öğrencilerine anatomiyi çok özgün bir şekilde anlattı. Çocuklar resmen çıldırdı. Yaşasın Veronica!"

Birçok güzel yorumun da odağı haline geliyor: "Dışarıda hala iyi öğretmenler var."

"Elinden gelenin fazlasını yaptığı için ona övgülerimi sunuyorum. Gerçek bir kararlılık örneği."

Siz Veronica'nın yöntemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur311

içi güzel bir hanım ablamız. :)

unpatriotic

Alttaki yorumlardan da anlaşıldığı üzere onedio kullanıcısı da iyice davar olmuş . Zihniyetini siktiklerim ...

nankurunaisaa

daha napsın..

marif-colak

Olmamış, bir manken kullansa da iyi.Öğretmen ders anlatırken öğrencinin nereye baktığımı söylememe gerek yok sanırım.

cezmi-necmi

sana sormamış zaten

unpatriotic

Şu zihniyetle Atamı profil fotoğrafına koyman tamamen tezat , umarım bir gün farkına varırsın. Cahil olma , o yaştaki çocuk bunları düşünmez , öğretmen verdiği eğitimin anlaşılırlığını arttırmış , o yaştaki çocuklar için görsel örnekleme bilgilerin akılda kalınırlığını arttırır. Kostümün üzerinde genital bölge verilmemiş bile , her insanda bulunan kas sistemi ve iç organlar görsellenmiş . Nasıl zihinleriniz var ya...

omer-murat-taskin

İnsanın fikri neyse zikride odur. Siz böyle cinselliği tabulaştırdığınız sürece mankende getirseniz, o öğrenciler mankenin plastik göğüslerine bakıp tahrik olurlar. Böyle devam edin, daha sapık nesiller için cinsellik noooooo, cinsellik yoookkkkkk, cinsellik tuuu kakaaaaa

onur311

evet bencede gerek yok. gereksiz gereksiz konuşuyorsun çünkü.

sciencesoldier

insan biyolojiyi öğrendikçe daha çok şeyin farkına varıyor ve olayları daha farklı yorumlayabiliyor. sadece kendimizin değil çevremizin de bir organizma olduğunu ve buna göre hareket etmemiz gerektiğini görüyoruz. biyoloji gibi bir bilimi bizim okullarda ders ve ezber diye unutuurdukları için farkına bile varamıyoruz ne kadar önemli bir bilim olduğunun. eğitim sistemi düzgün olsaydı böyle hocalar başımızda olurdu ve biyolojinin aslını ve aslında ne kadar önemli bir bilim olduğunu gösterirlerdi bize. şu an bile ünide bunun farkına varamayan öğrenciler var. ben olsam biyoloji ve felsefe derslerini zorunlu kılarım çocuk yaştan itibaren. insan değil sadece yaşayan organizma olan aynı zamanda dünyamız da yaşayan bir organizma. merak eden gaia hipotezine bakabilir. hatta biyosfer 2 projesine de baksın. hee bir de bu haber daha önceden verilmişti zaten. aynı hoca mı hatırlamıyorum ama bunu yapan hoca vardı ve çok iyi bir iş çıkarmıştı.

Görüş Bildir