İmamoğlu'ndan Açıklamalarını Çarpıtan Sitelere Tepki: 'İftiralarla Bana Kara Çalmaya Çalışıyorlar'

 > -

İmamoğlu Habertürk'te katıldığı “Türkiye’nin Nabzı” programında Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını yanıtladı. Programın bir kısmında İmamoğlu’nun “PKK’ya FETÖ’ye" yönelik açıklamaları çarpıtılarak sunuldu. Bazı medya kuruluşları açıklamayı çarpıtarak, "PKK ve FETÖ'ye gelin birlikte yönetelim" çağrısı olarak yayımladı.

"Terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız"

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, İmamoğlu'na ““İstanbul Türkiye'nin gözbebeği ve çok önemli. FETÖ, PKK, S-400'ler Türkiye'ye gelecek... Ve biz çok sıcak bir yaz geçireceğiz kuvvetle muhtemel. Siz belediye başkanı adayısınız ama politik bir kimliğiniz de var. Cumhurbaşkanı'nın da İstanbul seçimlerini bu kadar önemsemesi de tüm bunlarla ilintili bir şey mi? PKK'ya FETÖ'ye ve özellikle yabancı basının İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı meselelere ilişkin bir mesajınız olabilir mi?” sorusunu yöneltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunan İmamoğlu şu yanıtı verdi:

“Ne olabilir ki? Gelin Türkiye'yi hep beraber yönetelim. Sayın cumhurbaşkanı, sayın 24 Haziran seçimlerinde yetki alan Ak Partililer. Ne bekası? Kim daha vatansever? 82 milyon vatanseveri var bu ülkenin. 16 milyon vatanseveri var bu şehrin. Bakınız, terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız. Ancak işin altından başka kuyular kazıp, yok FETÖ'cü metöcü uydurma bahaneler üretenlere ne diyorum biliyor musunuz? Gidin aynaya bakın. Suçladığınız kişiye yönelttiğiniz iftira ile karşı karşıya gelirsiniz. Ben o değilim. Hiç kusura bakmasınlar."

Bazı haber siteleri ise İmamoğlu'nun açıklamasını bu şekilde verdi 👇

Bunun üzerine İmamoğlu, program sırasında yapılan algı operasyonunu dile getirdi 🎥

Açıklamasının sosyal medyada çarpıtıldığını dile getiren İmamoğlu, "PKK, FETÖ vs. bu iki terör örgütü üzerine cevap veriyorum. "Ya Allah aşkına diyorum. Gelin beraber yönetelim ve devamında diyorum ki sayın cumhurbaşkanı beraber yönetelim siz cumhurbaşkanlığı yapın." bu kısmını kesiyorlar. İki terör örgütüyle hem FETÖ terör örgütüyle hem PKK terör örgütüyle viral bir takım şeyler yayınlıyorlar sağda solda. İşte bu ülkenin düştüğü durum, iktidara mensup bazı insanların ya da ona yaranmaya çalışan bazı medya mensubunun hatta bazıları büyükşehir belediyesinde çalışıyor tespitli. Yaydıkları ve yaptıkları bu yayınlar ülkeye zarar veriyor." açıklamasını yaptı.

İmamoğlu daha sonra sosyal medya hesabından videoyu açıklamalı bir şekilde paylaştı: "İftiracıları da vicdanlara ve Allah’a havale ediyorum."

İmamoğlu Twitter hesabından videoyla birlikte şu açıklamayı da paylaştı: "Mübarek Ramazan ayında yeni iftiralar ve kumpaslarla bana kara çalmaya çalışıyorlar. Montajlanan konuşmamın tamamını yayınlıyorum. İftiracıları da vicdanlara ve Allah’a havale ediyorum."

Sosyal medyadan da yapılan bu algı operasyonuna farklı yorumlar geldi...

İmamoğlu'nun programdaki açıklamalarını okumak için 👇

İmamoğlu Ne Dedi? Habertürk Yayınında 'Goebbels, İsraf, Genç İşsizler ve Makam Aracı' Açıklamaları - onedio.com
İmamoğlu Ne Dedi? Habertürk Yayınında 'Goebbels, İsraf, Genç İşsizler ve Makam Aracı' Açıklamaları - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir