İlkokul Öğretmeninin Mezun Olan Öğrencilerine Yazdığı Mektubu Okuyunca Gözyaşlarınızı Tutamayacaksınız!

-

Twitter'dan canımız öğretmenimiz cinlora mezun olan öğrencilerine veda etmek amacıyla bir mektup yazdı ve paylaştı. Okurken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız, mendilleri hazırlayın.

Not: Fotoğraflar temsilidir.

Okul deyince hemen hepimizin aklına endişe dolu o ilk an gelir. Ne yapacağımızı, nasıl davranacağımızı bilemediğimiz o tuhaf saatler...

Anne ve babamızdan ayrıldığımız, uzun saatlerimizi ilk kez tanıştığımız insanlarla geçirdiğimiz, kendimizi tuhaf bir boşlukta hissettiğimiz o ilk anlar...

O anlarda yanımızda olan ve endişelerimizi elinden geldiğince azaltmaya çalışan ilk öğretmenlerimiz çoğumuzun hâlâ hatırındadır.

Unutamadığımız, hepimizin aklına yerleşen ve bugün bile öğrettiklerinin etkilerini hissettiğimiz o öğretmenlerden biri de Twitter'daki Lora Cingıls... Kendisi mezun olan öğrencilerine o kadar sıcak bir mektup yazdı ki, gözyaşlarımızı tutamadık.

İşte o mektup...

Sevgili yavrum, dört yıl önce seninle tanışmıyorduk. Birbirimizden haberimiz bile yoktu. Ne ben senin okula başlayacağını biliyordum ne de sen beni tanıyordun.

Ama öyle bir an geldi ki biz buluştuk. Sen ve ben. Minicik bir çocuktun. Korku dolu, heyecanlı, ağlamaklı bekliyordun. Annenin elinden sımsıkı tutup onunla eve gitmek istiyordun.

Ben de çok heyecanlıydım. Yeni öğrencilerim gelmişti. Yepyeni bir sınıfım oluyordu.

Ama en heyecanlımız annendi. Düşünsene seni okulda bırakıp eve dönecekti. Seni bana emanet ediyordu. Eminim o gün hep seni düşünmüştür.

Oysa şimdi? Nasıl da seviyoruz birbirimizi. Bakışlarımızdan anlıyoruz mutluluğumuzu. Çünkü artık tanışıyoruz. 4 yılın sonunda benim kalbinin atışından bildiği sen varsın.

Ömür boyu dürüstlükten ayrılma. Buna ne kadar önem verdiğimi bilirsin. Dürüst insan her zaman kazanır.

Haksızlık yapma hiç kimseye. Haksızlıklara göz yumma. Adaleti ol. Onurlu ve gururlu yaşa. Kimseye boyun eğme. Dik dur.

Başkaları için değil, kendi hayatının saygınlığı için yaşa. Doğru bildiğin yoldan ayrılma. Hayır demeyi unutma. Sen istemedikçe sana hiç kimse hiçbir şey yaptıramaz. Güçlü ol.

Ailene, büyüklerine, öğretmenlerine her ne şartta olursa olsun saygılı olmanı istiyorum.

Senin sevgi dolu kalbinde benimle birlikte Mustafa Kemal’e de yer bulduğumuza seviniyorum. O, hayat ışığımız. Onun aydınlık yolundan bir an bile ayrılma.

Sana mutlu, sağlıklı, başarılı, huzurlu, saygın bir hayat diliyorum. Sevgiler.

🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
terminator

Uslu kız olmaktan sıkılan bir hoca. Hatta ağır küfürlü kelimeler kullanarak tweetler atan bir hoca =) İyi prim yapmıştır bu mektupla. Reklam vermek ne kadar sevgili onedio?

bademlicikolatta

belli ki kendisini tanıyanlardan ayrı bir özgürlük alanında düşüncelerini belirtmek için ayrı bir nick ve foto kullanmış profilinde birçok insanın yaptığı gibi. sosyal medya meslek hayatından farklı bir alan ve öğretmenler küfür edemez diye bir kuralı yok. böyle bir incelikle öğrencisine mektup yazan bir öğretmenin tutup gerçekte çocuklara kötü örnek olacak bir umursamazlıkla yüzlerine küfürlü konuşan biri olduğunu düşünmüyorum.

terminator

Tabiki öyle lakin sosyal medyada onun olduğu belli açık. Yani bu sitede ifşa olmuş. Bu yüzden bana göre hoş değil.

Gizli Kullanıcı

yüreğine sağlık. hoca gibi hoca. . Atatürk'ten bahsetmen de ayrı bi güzellik :)

yazanhayalet

Biz bu kadar şanslı olamadık maalesef... Evde kendi çocuğuna sinirlendiğinde, ona fiziksel olarak çok benziyorum diye beni döverdi her gün bizim "öğretmen" :)))

mavi-mora

Bu güzel metni "temsili" fotoğraflarla bölüp durmanız çok gereksiz, hiç yakışmamış.

Gizli Kullanıcı

Mustafa Kemal'i yazdı diye sürülmesin sonra sağa sola

Görüş Bildir