Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İkna Edici Örneklerle Süper Güçlere Sahip Olmanın Aslında Bomboş Bir şey Olduğu Gerçeği

-

Bu içerik heves kaçırabilir. Çünkü süper kahraman olmanın neden o kadar da matah bir şey olmadığına göz atacağız.

1. Hulk tipi süper kuvvet

Diyelim ki Bruce Banner’ın kaderi size uğradı. Ne yapacaksınız? En fazla eşya filan taşırsınız, hatalı park edenlerin aracını kaldırıp öteye koyarsınız vs. Her şey nizamiyken böyle bir gücün siz dahil kimseye faydası yok.

2. Ölümsüzlük

Diyelim ki Dr. Manhattan oldunuz. Tanrısal güçleriniz var ve hiç ölmüyorsunuz. Kulağa güzel gelse de, sıkıcı değil mi? Hem günün birinde tamamen yalnız kalacağınız anlamına gelir. İçinizdeki insan hayatta olduğu sürece o sosyal hayvan özelliğinizi bir kenara atamayacaksınız. Dünyaları yerinden bile oynatsanız şöyle bir FIFA oynayacak kişi kalmadıktan sonra ne yapayım tanrısal güçleri?

3. Zamanı durdurmak

Bu da süper gibi gözüküp acayip sıkıcı olanlardan. 1 saatte halledilecek işi 10 saniyede hallettiniz diyelim. E bu kalan onca dakikayı yine boş boş ve ağır çekimde yaşayacağınız anlamına gelir. Faydalı işler için dahi kullansanız fark etmiyor. Her şeyin bir sınırı var.

4. Teleportasyon

İstediğiniz yere tak tak ışınlanmak kulağa hoş geliyor ama bir düşünün: En ufak bir hesaplama hatasında uzuvlarınız bir şeylerin içinde kalabilir, bir şeyler tarafından kesilip biçilebilir. Sonra sizi yerden toplamaya başlarlar bildiğin. Aman dikkat!

5. Süper hız

Buradaki en büyük sıkıntılardan biri de fizik kanunları. Çok hızlı ilerlemek havaya hızla sürtünen yüzey moleküllerinizin alev alması anlamına gelir. Yani ilk yolculuğunuzda yanmış kibrite dönüşmeniz işten bile değil. Ayrıca iç organlarınızın da aşırı hızdan sıvı hale geçeceğini hatırlatalım.

6. Duyuların aşırı keskin olması

Daredevil sendromu aslında, kör olan kahramanımızın diğer tüm duyuları öyle keskinleşir ki, görmesine gerek bile kalmaz. Ama şimdi bunun ne kadar beter bir durum olduğunu izah edelim. Duyularımızın sınırlı olmasının bir sebebi var. Böylece her türlü uyarana maruz kalıp kafayı sıyırmıyoruz. Düşünün bir, çevrenizdeki herkesin nefesini, yutkunmasını hatta sessiz osuruklarını bile duyuyorsunuz. Bakın kokudan bahsetmiyorum bile. Yani demem o ki, bu süper gücü de almayalım lütfen.

7. Görünmezlik

Güzel bir özellik gibi gelse de teknik olarak imkansızlardan. Eğer görünmez olursanız, aynı zamanda kör olursunuz. Çünkü görebilmeniz için retinanıza ışığın çarpması gerekir. Bu da tamamen görünmezken imkansızdır.

8. İyileşme gücü (Wolverine’cilik)

Kabul edelim, bütün yaraların kapanması hakikaten kullanışlı bir özellik. Peki ama ruhta açılan yaralar? Onlar da aynı hızda kapanıyor mu? Wolverine’in deneyimlerine bakılırsa böyle bir şey söz konusu değil. O yüzden onca kazadan ve aldığınız yaralardan kurtulsanız bile post travmatik stres bozukluğudur, depresyondur, anksiyetedir kopar gider vallahi.

9. Uçmak

Süper güçlerin en çok arzulananı uçmaktır herhalde. Ama uçmanın ciddi bir bürokratik kahır olduğunu bilmeniz gerekiyor. Gökyüzünde uçan her şey ciddi anlamda regüle ediyor. Mesela bugün drone uçurmak isteseniz bile gerekli lisansları almak zorundasınız. O yüzden kafanıza göre uçamayacaksınız. Boşuna heveslenmeyin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
talha-eray-atac

Dr.Manhattan ya da Hulk olsak günlük yaşamımıza devam etmez, sabahaları sucuklu yumurta yeyip cennet mahallesi izlemeyiz heralde. Gider süper kahramancılık oynarız. Ne bomboşu

erdem-durmus2

süpermenin kule izni aldığını düşünsenize :D

ercan-gundogdu

valla poh gibi açıklamışsın . uçmanın bana sorun çıkaracağını sanmam . :D çokta güzel olur . şöyle kaçkarların üzerinde süzüle süzüle oohh miss. diyelimki hulk oldum . lan direkt en güçlü ülke olduk işte :D en güvenli ülke konumuna geliriz , yatırımcı koşa koşa gelir , dolar kuruşa iner valla :D

devemavisi

Hayallerim yıkıldı.

can-gumrukcuoglu

mantıklı açıklama getirmek isterken getirememişsin admin

Görüş Bildir