IKEA’nın Yaratıcısı Ingvar Kamprad’dan Kulak Verilmesi Gereken 8 Tavsiye

21PAYLAŞIM

Mobilya devi IKEA'nın kurucusu olan ve 41 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Ingvar Kamprad 91 yaşında geçtiğimiz günlerde hayata veda etti.

91 yıllık yaşamına 49 farklı ülkede 412 mağazayı sığdıran dünyanın en büyük zincirlerinden olan mobilya devi IKEA'yı kuran Ingvar Kamprad 1926 yılında çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 5 yaşındayken komşularına kibrit çöpü satarak ticaret hayatına başlayan Kamprad, 1943 yılında babasının hediye olarak verdiği parayla IKEA markasını yarattı.

Tasarruf etmek ve para kazanmak için özel hayatında ve şirket yönetiminde inanılmaz yöntemler uygulayan Ingvar Kamprad, Varyemez Amca olarak da biliniyordu. Market alışverişleri için indirim günlerini bekliyor, kıyafetleri için ikinci el dükkanları veya bit pazarlarını tercih ediyordu. Ceotudent'ın haberine göre Ingvar Kamprad, başarı hikayesinden etkilenenler için 8 tavsiye vermiş.

1- Bir fikriniz mi var? Güvendiğiniz biriyle etraflıca düşünün ama ayaklarınız yere bassın. Rüyalar güzeldir fakat gerçeklik hissini kaybetmemelisiniz.

2- Eksiklerinizi tamamlayın. Her şeyi bildiğini düşünen insanlar felakettir. Benim bir çok eksiğim vardı ama becerikli çalışanlarımla açığımı kapattım.

3- 8 saat mesaiyi unutun. Gerçek bir girişimcinin zaman çizelgesi yoktur.

4- Alçak gönüllü olun. Çevrenizde her zaman sizden daha iyisini yapabilecek ve daha iyi olan birileri vardır.

5- Onları dinleyin fakat kararları kendiniz verin. Bir grubun asla sorumluluğu olmaz. Sadece siz mesulsünüz.

6- Liderlik, motive etmektir ve ilk sizden görmeleri iyi bir örnektir. Eleştirmeyi unutmayın fakat olumlu olanlarla başlayın.

7- Hata yapma korkusuna direnmek zaman zaman tuzağa düştüğüm bir konu. Her şeye rağmen başarısızlıklarınız olabilir, öğrenmeye bakın.

8- Rehavete kapılmayın. İşler yolunda gitmeye başladığında tatmin duygusunu koruyun fakat önünüze de bakmayı unutmayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
darkosman

Bende bir ikea tavsiyesi vereyim. Malları çok kalitesiz koltukları garanti biter bitmez .mı gtü dağıttı..

seldaozan-saltik

yaw şu zemginlerde hep tavsiye veriyor..birazda para verin😂😂😂

ahmet-vefa-copur

Bazı yorumlar vardır, alnı olsa da öpsem dersin. İşte bu onlardan biri.

sax

ikeanın başarısının çoğu bu adamın inanılmaz cimri olmasından gelir, nakliye ve montaj maliyetlerinden kısa kısa günümüzde bildiğimiz markayı yaratmıştır

sax

ikeanın başarısının çoğu bu adamın inanılmaz cimri olmasından gelir, nakliye ve montaj maliyetlerinden kısa kısa günümüzde bildiğimiz markayı yaratmıştır

Görüş Bildir