Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'Bu Meseleyi Bize Yıkıp, Buradan Siyasi Rant Elde Etmeye Çalıştıkları Açıktır'

 > 
85PAYLAŞIM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı ve "Olayın dışarıdan bir provokasyonla ilgili olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlamadık" dedi. Soylu "Bu meseleyi bize yıkıp, buradan siyasi rant elde etmeye çalıştıkları açıktır" dedi ve ekledi: "Yaşanan hadiseden büyük üzüntü duyduğumuzu, geçmiş olsun dileklerimizi tekrar ettiğimizi, gerekli tüm adli ve idari tahkikatların devam ettiğini ifade etmek istiyorum."

İçişleri Bakanı Soylu bakanlıkta basın toplantısı düzenledi. 🎥

Bakan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'taki şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin şu bilgileri verdi:

"Törendeki hareketlenme başlar başlamaz, Akkuzulu Mahallesi'ne 1 jandarma komando bölüğü, 15 jandarma asayiş timi, 2 jandarma özel harekat timi, 1 TOMA, bir kobra aracı, Jandarma İstihbarat Komutanlığından 20 personel ve ayrıca Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 300 çevik kuvvet, 9 özel harekat timi, 3 polis asayiş ve 1 polis trafik ekibi, ejder zırhlı araç da dahil olmak üzere birçok takviye gerçekleştirildi."

Bakan Soylu, soruşturmaya ilişkin ise şu bilgileri paylaştı: 

"Adli ve idari soruşturma başlatılmış olup buna karışan 4 kişi savcılığa teslim edilmiştir. Ayrıca biri kadın 5 kişi, toplam 9 kişi savcılığa teslim edilmiştir. Bu 9 kişinin tamamı Akkuzulu köyündendir. Zaten Cenazeye kimlerin katıldığı kameralarla sabit. Plaka tanıma sistemi de köye kurulmuştur. Gelen giden herkesin tespiti mümkün."

"Olayın dışarıdan bir provokasyonla ilgili olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlamadık"

Neresinden bakılırsa bakılsın olayın "müessif" bir hadise olduğunu belirten Soylu, "Alışkanlıklarımızla, kültürümüzle, yaşantımızla örtüşmeyen bir hadisedir" dedi ve olayın dışarıdan bir provokasyonla ilgili olduğuna dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını ifade etti.

"Kılıçdaroğlu'nun cenazeye geleceğine dair bir bilgilendirme söz konusu olmamıştır"

Kılıçdaroğlu'nun cenazeye geleceği bilgisinin güvenlik birimleriyle paylaşılmadığını söyleyen Soylu, şunları kaydetti:

"Böyle hassas bir dönemde bir genel başkan cenazeye gelecekse, genel başkanın güvenlik ekibinin bunu güvenlik birimleriyle paylaşması esastır. Kılıçdaroğlu'nun bu cenaze merasimine geleceğine dair güvenlik birimlerimize herhangi bir bilgilendirmesi söz konusu olmamıştır. Ne kendileri, ne kendi güvenlik birimleri, ne de parti yetkilileri bu noktaya dikkat etmemiştir. Dolayısıyla kimsenin haberinin olmadığı bir katılıma yönelik olarak örgütlü bir organizasyon iddiasında bulunmak da hakkaniyetli ve doğru bir yaklaşım değildir."

Sayın Kılıçdaroğlu Ankara'dan İstanbul'a yürüdü. En küçük bir güvenlik sıkıntısı meydana gelmedi. Buna doğu ve güneydoğudaki seçim çalışmaları dahil memleketimizin her köşesi dahildir. Genel Başkan Yardımcıları'nın sürekli şahsımı hedef göstermeleri, aileme, eşime ve çocuklarıma hakaretler ve küfürler yağdırmaları bu meseleyi değerlendirirken hangi anlayışta olduklarını göstermektedir."

"İçişleri Bakanı'na yıkacağına, olayın nedenini siyasi ortaklarına bir kez daha sormalı"

"Sayın Kılıçdaroğlu meseleyi İçişleri Bakanı'na yıkacağına, olayın nedenini siyasi ortaklarına bir kez daha sormalıdır." diyen Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Memleketime, ülkeme, milletime yapmış olduğum hizmetin bedelini ödemeye hazırım. Bunun tayin edicisi ne Kılıçdaroğlu'dur, ne de avanesidir. Bu vesileyle yaşanan hadiseden büyük üzüntü duyduğumuzu, geçmiş olsun dileklerimizi tekrar etmek istiyorum. Adli ve idari tahkikatların sürdüğünü ifade etmek istiyorum."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir