Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçeriği Hazırlarken Bile Çenemiz Yoruldu! Servetleriyle Canımızı Yakan Dünyanın En Zengin 10 Soylu İsmi

771PAYLAŞIM

Dünyaya şeyh olarak gelmek varmış...

Kaynak: https://www.businessinsider.com/royal-fa...

İngiliz soyluları her zaman göz önünde olsa da 500 milyon dolarlık varlıkları bile bu listeye girmelerine yetmiyor...

Peki şaşırdık mı? Hayır! Listeyi incelediğinizde nedenini siz de anlayacaksınız.

10. Monako Prensi II. Albert - 1 Milyar Dolar

Monako Prensi'nin mal varlığını hükmettiği toprakların dörtte biri, antika araba koleksiyonu, maddi değeri yüksek pul koleksiyonu ve annesinin 2016'da aldığı Philedelphia bölgesinde bulunan yaklaşık 754,000 dolar değerindeki evi oluşturuyor.

9. Katar Emiri Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani - 1.2 Milyar Dolar

2013 yılında babası Hamad bin Khalifa Al Than'nin emekli olmasının ardından tahta geçen Emir Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani'nin tahmin edilen net serveti, ülkenin yağ ve gaz rezervlerini yöneten Katar Yatırım Otoritesi'nin de getirileriyle 2.4 milyar dolar.

8. Fas Kralı VI. Mohammed - 2.1 Milyar Dolar

Kral VI. Mohammed'in servetinin büyük bir kısmı, diğer Afrika ülkelerinde banka, telekomünikasyon ve yenilenebilir enerji alanlarında yatırımlarda bulunan Ulusal Yatırım Şirketi'nden geliyor. Evet bildiniz, aile bu şirketin sahibi.

7. Lihtenştayn Prensi II. Hans-Adam - 3.5 Milyar Dolar

Lihtenştayn Prensi'nin servetinin büyük bir kısmı, sahip oldukları özel banka, LGT Group ve Liechtenstein Vakfı üzerinden gayrimenkul, orman ve şarap alanlarında yapılan yatırımlardan oluşuyor.

6. Lüksemburg Grandükü Henri - 4 Milyar Dolar

Lüksemburg Büyük Dükalığı'nı yöneten aile bireylerinin maaş aldığını söyleyemeyiz ama aileye, faaliyetlerini sürdürebilmeleri için 1948 yılından beri her yıl 324,851 dolar hibe ediliyor. Şu aralar pek ihtiyaçları kalmamış gibi ama olsun.

5. Dubai Emiri Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum - 4 Milyar Dolar

Birleşik Arap Emirlikleri başbakanı ve Dubai Emiri Mohammed bin Rashid Al Maktoum servetinin büyük bir kısmını yardım bağışlarına harcıyor. Örneğin, gelecek nesillere yardım amacıyla kurulan Mohammed bin Rashid Al Maktoum Vakfını kurmak için yaklaşık 10 milyar dolar bağışlamış.

4. Abu Dabi Emiri Khalifa bin Zayed Al Nahyan - 15 Milyar Dolar

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Khalifa bin Zayed Al Nahyan, Birleşik Arap Emirlikleri'nin yağ rezervlerinin artanlarını yöneten Abu Dabi Yatırım Kurumu yöneticisi olarak kayda değer bir servete sahip.

3. Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz Al Saud - 18 Milyar Dolar

Kral Salman'ın servetinin kaynağı ise ailesinin sahip olduğu, Şarku'l Avsat ve Al Eqtisadiah gazetelerini de içinde bulunduran medya grubu.

2. Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah - 20 Milyar Dolar

350 milyon dolar değerindeki, dünyanın en büyük saraylarından birinde yaşayan Brunei Sultanı yağ ve gaz endüstrisinden iyi bir kazanç sağlıyor ve 600 tane Rolls-Royce'a sahip olduğu söyleniyor.

1. Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn - 30 Milyar Dolar

Kral Maha Vajiralongkorn ve ailesinin varlığı ise Tayland Krallığı'nın mülkiyetinden sorumlu Kraliyet Mülkiyet Bürosu'ndan kaynaklanıyor.

Kral Maha Vajiralongkorn aynı zamanda Times'a göre dünyanın en büyük pırlantası olan 545,67 karat Altın Jübile Pırlanta'ya sahip. Başkası sahip olsa şaşırırdık.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
34_gizzem

Aga para önemli. Zengin olmayı bir çok şeye tercih ederim. Mesela benim şuanda da arkadaşlarım yok, zengin olunca da olmayabilir, sıkıntı yok. Aşk desen zaten inanmıyorum hoş gerekte yok. Zengin olmak isterim, hatta çok isterim. Çünkü zengin olunca elimdeki parayı kendimi geliştirmede kullanmak isterim. Düşünsenize zenginsiniz ve bilim öğrenmeye çalışıyorsunuz. Dünya ve bir çok şey hakkında bilgi edinebilirsiniz maddi mevkiniz sayesinde. BU yüzden sadece çok çalışıyorum. Sonuçta her insan bir değil ve para önemli bir çok şeyin kapısını açabilir. Bu nedenle bol bol okumakta ve çalışmakta fayda var.

ahmet-attonu

katar emiri 100 milyar dolardan fazla serveti var

Gizli Kullanıcı

evet,görmemizi istediklerinizi gördük şimdi gerçek zenginleri alalım

coldhearted

Paradan başka hiç bir şeyleri olmayan, etrafında ki dostuklar ve arkadaşlıklar da tıpkı servetleri gibi rakamdan ibaret. Ne zenginlik ama...

yilmaz-esen

nerden biliyon amk, belki tonla samimi arkadaşı var..

tugba-acuner

6-7-10 yüzölçümü yaşadığım ilçeden küçük nüfus bizim mahalle kadar ama işte kumar ve bankaları sağolsun:))

Görüş Bildir