Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İBB'de CHP'li Üyelerden ‘Trump'ın Adı Tabelalardan Çıkarılsın’ Teklifi

 > 
77PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis toplantısında CHP'li Meclis üyeleri, "Müslümanların ABD'ye alınmaması" sözleriyle tepki çeken ABD başkan aday adaylarından Donald Trump'ın adının verildiği alt geçidin isminin değiştirilmesini önerdi. Öneri, oy birliğiyle kabul edildi.

İBB'nin Saraçhane'deki yerleşkesinde gerçekleştirilen Aralık ayı Meclis toplantısında, CHP'li Meclis üyeleri, Mecidiyeköy'de bulunan Trump Yaya Alt Geçidi'nin adının değiştirilmesi için önerge verdi. 

CHP'nin İBB Meclis üyeleri Ertuğrul Gülsever, Eyüp Birgün, Tonguç Çoban, BayramÖzata, Murat Ali Talay, Tarık Balyalı, Özgür Aydın ve Muharrem Çatalkaya'nın imzalarını taşıyan yazılı önergede şöyle denildi:

'Tepki olarak kaldırılmasını ve alt geçit isminin Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi olarak değiştirilmesini talep etmekteyiz'

"ABD'de sürmekte olan başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti adaylarından Donald Trump, kampanya dönemi boyunca Müslümanlara akıl almaz suçlamalarda bulunmuştur. Şişli sınırları içerisinde bulunan Trump AVM metro bağlantı tüneli, Trump Yaya Alt Geçidi olarak isimlendirilmiştir. 

Ayrıca bu bölgede ve alt geçitte çok sayıda Trump isimli yönlendirme tabelaları bulunmaktadır. Bu tabelaların Donald Trump'ın Müslümanlara yaptığı hakaret nedeniyle tepki olarak kaldırılmasını ve alt geçit isminin Mecidiyeköy Yaya Alt Geçidi olarak değiştirilmesini talep etmekteyiz."

Oy birliğiyle kabul edildi

Toplantıda oylanan teklif, oy birliğiyle kabul edilerek, Başkanlık makamına havale edildi. Teklifin görüşülüp değerlendirilmesi ve onaylanması halinde, "Trump" ismi tabelalardan silinecek. 

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir