Görüş Bildir
Haberler
Hyundai 11 Otomobille Uzaya Mesaj Gönderdi

Hyundai 11 Otomobille Uzaya Mesaj Gönderdi

ATKN
14.04.2015 - 15:36
İçeriğin Devamı Aşağıda

Dünya üzerinde çeşitli izler bırakarak uzaya bir mesaj gönderme düşüncesi yeni değil. Çoğu bilim kurgu filminde ise uzaylıların Dünya üzerinde bıraktığı mesajlar şeklinde kendine yer buluyor bu durum. Ancak Dünya üzerinde bırakılan izlerin uzayda görünmesini sağlamak düşünüldüğü gibi kolay olmuyor. Hyundai ise bu zorlu görevi başarıyla gerçekleştirdi.

Hyundai çok akıllı bir pazarlama projesiyle hazırladığı reklam filmiyle etkileyici olmayı başarıyor. 11 adet Genesis serisine ait sedan ile bir koreografi oluşturan firma 13 yaşındaki Stephanie’nin astronot olan babasına bir mesaj yollamasını sağlıyor. Babasına onu sevdiğini yazan Stephanie’nin bu devasa mesajı Nevada’da hayat buluyor. Hyundai bu mesajla “Dünyanın lastik iziyle yapılmış en büyük görseli” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na da adını yazdırmış oldu.

Hyundai’nin reklam projesi bununla sınırlı değil. #AMessagetoSpace hashtag’iyle kendi internet sitesi üzerinden sanal bir çöl üzerine mesaj yazmaya imkan tanıyan Hyundai, 13 Nisan – 17 Mayıs arasında yazılan mesajlar arasında bir de çekiliş yaparak 2 kişiye iPad Air 2, 2 kişiye de iPhone 6 yollayacak. Kendi mesajınızı oluşturmak ya da dünyanın dört bir yanında yazılmış olan mesajları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Hyundai’nin bu reklam kampanyası aslında bize çok da uzak değil. 2012 yılında Erdil Yaşaroğlu ve Samsung‘un birlikte yaptığı çalışma da bu projeye oldukça benziyordu. “Galaksiye Notumuz Var!” projesi ile Erdil Yaşaroğlu dünyanın en büyük karikatürünü çizmiş ve Guinness’e adını yazdırmıştı.

Kamera arkası:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
8
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın