Hüseyin Avni Mutlu'nun Karşılık Geldiği 10 Akraba Tipi

 > -

Söz verip tutmayan dayı, para tırtıklama peşindeki enişte, yalancı kuzen, dedikoducu elti... Hepsinden biraz.

1. Bir iki geceliğine yatıya gelen dayı

Sürekli gülen bir surat, böyle hoplamalar, zıplamalar, insanlara hoş görünmek için samimiyetten uzak, zoraki toplantılar, geziler, etkinlikler. Sırf nevruz ateşinin üzerinden atlarkenki halleri bile bu akrabamıza yakınsamasına yetiyor.

2. Babadan para istemeye gelen enişte

Elinde molotof kokteyli vardı dediği gün dün gibi aklımızda. Bilyelerle kameralar önüne geçmesi, "bu gece baskın yok, bunlar uydurma" deyip gece baskın olması gibi sözlerini unutmadık. Tıpkı babanızdan para koparmak için sürekli atıp tutan enişteniz değil mi?

3. Uçarı kayınbirader

Tavırlarındaki yapmacıklık 100 metreden seçiliyor. Tıpkı sizinle yakınlık kurmak isteyen uçarı kayınbirader gibi. Her hareketi, her davranışı samimiyetsiz, zorlama, mecburi. Gezi Parkı eylemleri sırasında sergilediği performansa bakmak, bu akrabamızın özelliklerini görmek için yeterli sanki.

4. Anneye tavır alan büyük yenge

Gülümsemesi tıpkı annenizin arkasından konuşan ama onunla bir araya geldi mi onu yere göğe sığdıramayan yengeniz gibi. Sizin yanınızda başka, içeride başka, böyle bir garip hareketler. Attığı tweet'lerde bariz şekilde görülen "sizden biriyim" imajı verme ama bize dağlar kadar uzak olma hali.

5. İşiniz düştüğünde bir türlü bulunamayan dayı

Onun bir ihtiyacı olduğunda sizde yatan ama sizin işiniz düştüğünde ortadan kaybolan dayı gibi değil mi? En lazım olduğunda ancak Twitter'da görülen ama işiniz düşmediğinde her yerden fırlayan yapısıyla benzersiz.

6. Somurtkan büyük amca

Tipik baba ocağında kalan amca. Söylediklerinin gerçek olmadığı, gerçekleri tam yansıtmadığı ortaya çıkınca sanki bunları söyleyen o değilmiş gibi üste çıkan, gocunmayan, üstüne alınmayan. Kamu görevlisi olmanın fıtratında bunların olduğunu ispat etmeye çalışırcasına huzursuz edici tavırlar.

7. Hayta kuzen

Sürekli yanında arkadaşları ile dolaşan kuzen gibi. Kendi başına karar alamama, inisiyatif kullanamama, "aman büyüklerim ne der?" diye adım atamama hepsi ex valimizde.

8. Dağ başı diye şimdinin kıymetli arazilerini almayan vizyonsuz dede

Kendi başına bir işi becerememe özelliğinin bir getirisi. Büyüklerim ne der, ne ister diye kafa yormaktan atması gereken adımları atamama, geç kalma, acısını başkalarından çıkarma, can pahasına vakitten çalma hepsi eski valimizde.

9. Bıyıkları yeni çıkan ergen yeğen

Ergenliğe yeni girmiş yeğen gibi. Bir gün üzerinize polisi salar ertesi gün keşke bende yanınızda olsam der. Git gelleri fazla, biraz dengesiz, çapraşık bir ruh hali.

10. Annenizi çekemeyen elti

Ve haliyle yukarıdaki tüm özellikler bir araya gelince ortaya çıkan elti çekememezliği, biraz da baldız patavatsızlığı.

Güle güle valim...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thesameoldblues

4. Anneye tavır alan büyük yenge Zılgıt attım ahahahah

Görüş Bildir