Görüş Bildir
Haberler
Hollande: 'Kürtlere Silah Göndereceğiz'

Hollande: 'Kürtlere Silah Göndereceğiz'

adem kara
13.08.2014 - 14:29

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Irak'ta IŞİD'e karşı mücadele eden Kürtlere istedikleri silahları göndereceklerini söyledi.

Fransa'nın Federal Kürdistan Bölgesi'ne yönelik 'yardımları' yeni bir boyut kazandı. Cumhurbaşkanı François Hollande bugün yaptığı açıklamada, silah teslimatının 'önümüzdeki saatlerde' yapılacağını belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı, 'Kürdistan bölgesel makamlarının acil olarak ifade edilen ihtiyaçlarına cevap olmak amacıyla, Cumhurbaşkanı, Bağdat'ın da onayı ile, gelecek saatlerde silah taşımaya karar verdi' dedi.

ANF'nin haberine göre, Fransa Cumhurbaşkanlığı, son günlerde insani yardımların da yapıldığını belirtirken, bunların devam edeceğini ifade etti.

Salı günü, BM'nin insan hakları uzmanları da bir mesaj yayınlayarak, uluslararası toplumu Ezilere karşı 'potansiyel bir soykırımı' engellemek için acilen eyleme çağırmıştı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, bugün yaptığı açıklamada Washington'un sivillerin tahliyesini sağlayacak opsiyonları incelemekte olduğunu bildirdi.

Avrupa Birliği de, dışişleri bakanlarının katılacağı olağanüstü bir toplantı hazırlıyor.

SURİYE'DE 900 FRANSIZ 'CİHATÇI' VAR

Öte yandan Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Irak'ta Fransa vatandaşı 'cihatçıların' da olabileceğini belirtti. France Info radyosuna konuşan İçişleri Bakanı bugün Suriye'de Fransa vatandaşı 900 'cihatçı'nın Suriye'de olduğunu söyledi.

ANF

Kaynak: http://www.bestanuce1.com/haber/12398...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın