Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hitler'in Ölmeyip Kaçtığı İddia Edilen Arjantin'de Sır Dolu Dev Nazi Kapsülü Ele Geçirildi!

2bPAYLAŞIM

Arjantin federal polis güçleri, geçtiğimiz günlerde bir eve düzenledikleri baskında, içinde pek çok Nazi yadigarının bulunduğu bir zaman kapsülü keşfetti.

75'ten fazla parçayı barındıran kapsülde bıçak, medikal ekipmanlar, mızıkalar, heykeller ve fotoğraf negatifleri bulunuyor.

Bu eşyaların büyük bir çoğunluğu daha önce hiç görülmemiş ve neredeyse hepsi çok iyi koşullarda saklanmış.

İlk başta sahte olabileceği şüphesi ağır bassa da, soykırım uzmanları tarafından incelenen eşyaların çok büyük ihtimalle gerçek olduğu ifade ediliyor.

Baskında ele geçirilen svastika damgalı bir kum saati.

İkinci Dünya Savaşı sonrası üst rütbeli pek çok Nazi'nin Arjantin'e kaçtığı biliniyor. Bu isimlerin arasında Adolf Eichmann ve Josef Mengele gibi isimler de bulunuyordu.

Eifmann Nazi avcıları tarafından 1960 yılında İsrail'e kaçırılmış ve 1962'de asılmıştı. Mengele ise muhtelif Güney Amerika ülkelerinde ikamet ettikten sonra Brezilya'da ölmüştü. 

Hatta geçmişte aslında Adolf Hitler'in ölmediği ve bu isimlerle birlikte Arjantin'e kaçtığına dair komplo teorileri bile okumuştuk.

CIA Ajanından İlginç İddia: Hitler Aslında Ölmedi, Eşiyle Birlikte Güney Amerika’ya Kaçtı! - onedio.com
CIA Ajanından İlginç İddia: Hitler Aslında Ölmedi, Eşiyle Birlikte Güney Amerika’ya Kaçtı! - onedio.com

Spekülasyonlar bir yana, eşyaların önde gelen Nazi'lere ait olduğu ya da onlarla birlikte ülkeye girdiği düşünülüyor.

Dev Nazi hançeri.

Eşyaların üst düzey yetkililerle alakalı olduğuna dair en önemli göstergelerden biri de, fotoğraf negatifleri.

Bizzat Führer'in de aralarında bulunduğu pek çok fotoğraftan bahsediliyor. Onların birinde Hitler ile aynı karede görünen büyüteç de, bulunan yine eşyalar arasındaymış. 

Bu arada Nasyonel sosyalizmin ırkçı teamüllerini açığa vuracak türden, rahatsız edici parçalar da bulundu. Kafatası ölçer vs. gibi.

Zira Nazi'ler, üstün ırkları bedensel özelliklerle tespit edebileceğini düşünüyordu.

Mızıkalar ve gençlerin Nazi bayraklarıyla resmedildiği illüstrasyonlar da yine kapsülden çıkanlar arasında.

Bu önemli bulguların ne anlama geldiğini, hangi gerçeklere ışık tutacağını elbette zaman gösterecek. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-can-gumusburun

dünyanın parası eder haa

piyetro-yurdana-88

Hala satılıksa alıyorum.

mrtdmn

Arjantin hikaye Adolf Hitler Kayseri'ye kaçtı

ekin-dogan7

aynen arjantin hikaye

kaan-solmaz

ben kayseride oturuyom bi ara gördum sucuk alıyodu

recep-kara2

Eşyalar gerçek bence ama sahibi siz olsanız savaş suçlusu olarak kaçsanız naparsınız nazi elbisesi kişisel esyaları haliyle biyere gömersiniz ttorunlarda cıkarır satar😬

enis-ozcan1

ve torunların zengin olur :D

endless-juggler

Burhan Kuzu aynisini diyince dalga gecmisti cogu insan gecende :) Biraz arastirdim cidden o kadar da asilsiz degilmis.

feyk

burhan kuzu bir olasilik yada ihtimal olarak degil, tarihleriyle kesin bilgi olarak bilmeyenler ogrensin edasinda bu kelamlari etmisti. elinde kanit, belge, guvenilir referans olmadan kulakdan dolma seyleri kesin bilgi olarak sunmak cehaletin en onemli delaletlerindendir.

getno

kanıt olmadan ciddi konular üzerine spekülasyon yapılması kahve işidir. sen ben oturur sohbet esnasında sallarız. Devleti yönetenlerin, özellikle bir profesörün önemli konularda kanıta ve belgeye ihtiyacı vardır. çok tatrışmaya gerek yok, onedio bile bunu yapmazken devleti yöneten bir profesörün bunu yapması doğru değil.

endless-juggler

Sundugunuz argümanlar biraz kisisel olmus sanki. 1. Burhan Kuzu heralde bu iddialari kendisi yaratacak kadar yaratici degildir. Adam demek önce bi yerde okudu ki anlatiyor. Yoksa nerden söylesin böyle bir sey? Sordunuz mu adama kaynaklarini? 2. Ben de taa kac yil önce okumustum bu olayi. O zaman da belgeli sahitli idi. Bu iddiayi sizin gözünüzde ciddi ciddi savunmak icin ne tür kanitlara ihtiyacim var? Kanit nedir? Belge? Esyalar? Sahit? Bunlar ise, bunlar ta kac yildir var. Simdi bi kac yeni parca cikti diye birden hemen 100% kanit mi oldu? Aslinda deginmek istedigim nokta suydu: O gün ve bugün arasinda fazla bir degisiklik olmadi kanit acisindan. Bir kac sene önce de ayni sekilde kanitlar, sahitler, belgeler bulunmustu. Ama biz kimin dedigine baktik. Adami aldik bi kaliba soktuk, cogumuz merak edip bakmamistir bile bu adam ne diyor niye böyle diyor. Anladiniz mi ne demek istedigimi?

basar-demirsoy

1) Feyk arkadaş, "kulaktan dolma" derken tam da bu ifadeyi kastetmekte sanırım. 2) Siz de duyduğunuzu kanıt sanmaktasınız; zira kanıtlanabilir şeyler doğum belgesi ve üzerinde yapılabilecek tahrifat, akrabalar üzerinden yapılacak DNA testi gibi şeylerdir. "Ben Hitler'i gördüm", "şu adam Hitler'e benziyor" ve hatta geçenlerde çıkan "Ben Hitler'im" gibi ifadeler ya da Hitler'in özel eşyaları da kanıt sayılmaz. Hitler'in kuzenlerinin ve kız kardeşlerinin torunlarının ABD'de farklı bir soyadla koruma altında yaşadığı biliniyor mesela. Moskova'da bulunan Hitler'in kafatası ile kardeşinin kafatasları üzerinde yapılan DNA testi bu iki bireyin kardeş olduğunu kanıtlamakta. Ama tabii buna inanmak yerine daha gizemli hikayelere inanmanız tercih meselesi. Belki Elvis Presley'nin de yaşadığını düşünenlerdensiniz; akil olmasa da normal kabul edilen bir olgu.

quentynmartell

gökçek fetö cinlerle işbirliği yapıyor dedi ciddi olarak haber kanalında (argüman ,bilimsel, uydurma, inanana kesim, her yönden ofsayt). Kuzunun bu argümanları kendisinin uydurduğunu düşünmek zor değil.

Görüş Bildir