Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hipsterlığınıza Hispterlık Katacak 17 Haftasonu Aktivitesi

 > 
215PAYLAŞIM

1. Adalar'a gidip bisiklet kiralamak

Ancak Büyükada değil Heybeli ya da Burgaz'da kiralamanız lazım ki daha da hipster olun. Ayrıca yeni bisiklet olmaz mümkün olan en külüstürünü size kakalamasına izin vermelisiniz.

2. Caddebostan sahilinde piknik yapmak

Havaların da güzelleşmesiyle bütün hipsterlar pazar günlerini Caddebostan sahilinde geçirmeye başladı. Otoyol kenarı piknikçilerden farkınız olması için Türkiye'de yeni moda olan ithal biralardan içmek bu aktivitenin olmazsa olmazı.

3. 'Contemporary art' galerisi gezmek

Contemporary art (bu arada asla çağdaş değil contemporary diyeceksiniz) galerilerine gidip anlıyormuş gibi görünmek ve anlamamasına rağmen olumsuz eleştiride bulunmak her hipsterın harcı.

4. Karaköy'deki kermeslere gitmek

Karaköy'de açılan kermeslere gidip handmade diye berbat şeylere para saçmak tabii ki de hipsterların vazgeçilmez atraksiyonu.

5. Bit pazarlarını dolaşmak

Eskiye rağbet oldu ve bit pazarına nur yağdı. Yırtık pırtık kırık dökük şeyler için hipsterda para çok.

6. Yemek kursuna gitmek

1 günlük tapas kursuna/atölyesine katılıp ekmeğin üstüne krem peynirin nasıl sürüleceğini göstermeleri için yüzlerce lira bayılmak paha biçilemez olsa gerek.

7. Kanaviçe - el işi atölyesine katılmak

Bir başka hipster söğüşleme yolu. Belediyenin açtığı bedava biçki dikiş kursuna gitmez illa para bayılacak.

8. Meyhaneye gidip rakı içmek

Ah ah! Karaköy'deki balıkçılardan, Pangaltı'nın ara sokaklarındaki bitirimhanelere nice mekan hipsterların istilasına uğrayıp kendini dönüştürdü. Hispterlar milli içkimiz rakıya etnik bir içki muamelesi yapıp yeniden keşfediyorlar. Bu arada fiyatlar tabii ki 3 katı.

9. 3. nesil kahvecileri gezip gurme edasıyla yorum yapmak

Eğer Nişantaşı'na yolunuz düşerse bütün kahvecilerin hipster akımına uğradığını görebilirsiniz. 

Anladıkları : Ya bu kahve çok sert diğeri daha yumuşak. 

Anlattıkları : Brezilya'dan gelen çift çekim çekirdeklerle Venezüella çekirdekleri arasında bla bla bla...

10. Günübirlik şehir dışına kaçmak

"Şehir hayatı aslında beni çok yoruyor! Bari haftasonu yakın bir yerlere kaçayım, biraz doğa biraz doğallık, organik bir şeyler de satın alırım. Hem insanları da çok tatlı çok yardım sever."

1- Metropolden başka bir yerde yaşayamaz

2- Deli gibi para bırakmasanız o sevimli yöre halkı sizi ıslak odunla kovalar

3- O aldığınız yöresel ürünlerin hiçbirini kendileri kullanmıyor, siz satın aldığınız için üretip yöreselmiş gibi pazarlıyorlar.

11. Alışveriş yapmak

Bir hipster için en önemli eğlencelerden biri alışveriştir. Hipsterlık alışverişi yaparken unutmamanız gereken parçalar: skinny kısa paça pantalon, pantalon askısı, kareli gömlek, papyon ve kemik çerçeveli gözlüktür. Ayrıca elektronik eşyalarınızın da mutlaka apple olması gerekir.

12. Erkekler için sakal bakımı yapmak

Doğal olarak içilen pipolar ve sarma sigaralar sakalları sarartıyor. Ayrıca uzun sakala bakım gerekiyor. Haftasonu aktivitesi olarak bakım yapıp saatlerce badem yağıyla sakalları güçlendirmek önemli.

13. Jonglör malzemeleri çevirip hacky sack oynamak

Çevir babam çevir beceremesen de çevir. Unutmadan ekleyelim bu trendler genellikle Mimar Sinan Üniversitesi'nin Fındıklı'daki rıhtımından ülkeye yayılıyor.

14. Vintage fotoğraf çekmek

Lomo'larla ya da bit pazarından buldukları poloroid makinelerle vintage fotoğraflar çekip analog fotoğrafçılık yapmak hipsterların en büyük hobilerinden. Makineler zaten güzel işler çıkartıyor ama 'bunu ben çektim'in havası 1500.

15. Enstrüman öğrenmek için kursa gitmek

Hispterların bir özelliği de indie tarzı müziklerle haşır neşir olmak. Müzik onların bir nevi vazgeçilmezi. E doğal olarak enstrüman çalmayı öğrenmek de güzel bir aktivite. Ancak bu enstrümanlar saz, zurna vb. şeylerden uzak olacak. Şimdilerde ise en moda olan ukulele.

16. Dövmeleri göstermek için bulunan ilk yerde güneşlenmek

Yeni dövmeleri göstermenin tabii ki de en kolay yolu hipsterların her buldukları çayır çimende üstlerini çıkarıp güneşlenmeye başlaması. Yalnız siz siz olun güneşleneceğiniz semti iyi seçin yoksa çizebilirler.

17. Motorsikletle şehir turu atmak

Vespa'yla şehrin caddelerinde süzüm süzüm süzülmek hipsterlar için adeta bir statü göstergesi.

Bonus: Artist talk

İşte akıllı bir hipsterın yapması gereken hareket. Contemporary Art galerisine gittiniz ve tabii ki hiçbir şey anlamadınız. Hemen artist talk'a 'attend' oluyorsunuz. Sanatçının söylediklerini hafızanıza kazıyıp sağda solda cümleleri bire bir kurarak piyasanızı arttırıyorsunuz. Tebrik ederiz mükemmel bir hipster oldunuz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yucel-karaca

hipster = elit karsıtı görünen elit sünepe

delimeczup

ya arkadaş hipster olmayalım diye bunları yapmayalım mı _ seviyoruz yani farklı olma amacı gütmeden yapıyoruz illa siz yapmıyorsunuz diye çeşitli yakıştırmalar... napalım amk evde dizi mi izleyelim çekirdek mi çitleyelim

Gizli Kullanıcı

farketmedin galiba, galeriyi hazırlayan hipster değil aksine baya laf sokmak için hazırlık yapmış ve başarmış.

lavieenrose

Ah yine bir ötekileştirme galerisi, bayılırım..

onur-durmaz

Nefes almak, yemek yemek, su içmek falan da yazsaydın bari. Napsın herkes apaçi saçı yapıp sokak köşesinde çekirdek kola yapıp gelene geçene gözleriyle tecavüz mü etsin.

miss-simpson

içinizden geldiği gibi yaşayın. farklı olacağım diye kılıktan kılığa girmeyin. ha içinizden cidden bunları yapmak geliyorsa saygı duyarım.

Görüş Bildir