Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Herkesin Sorgulamadan İnandığı Fakat Hiçbir Gerçekliği Olmayan 17 Hurafe Bilgi

 > 
17bPAYLAŞIM

Kimse bilmez bu bilgilerin nereden geldiğini... Bazıları abuk subuk anketlere dayandırılarak ortaya atılan fikirlerdir fakat birçoğunun hiçbir temeli yoktur. 

İşte O 17 Hurafe:

1. Türkiye'de milyarlarca dolarlık bor var ama Amerika çıkarmamıza izin vermiyor.

Türkiye'de oldukça fazla bor var ve bu borları çıkarıp satıyoruz. Bor madenini kullanarak deterjan, tarım ilaçları ve cam elyafı gibi şeyler üreterek bize geri satıyorlar. Yani evet, "Amerika çıkarmamıza izin vermiyor" ama boru değil, beynimizi gün yüzüne çıkarmamıza izin verilmiyor.

2. Hippiler hep grup seks yapar.

Özellikle daha önce 'hippi ortamı' denilebilecek bir arkadaş grubunda hiç bulunmamış, Bazı bıçkın gençler arasında oldukça yaygın bir inanıştır. Söylentiye göre her gece hippiler bir araya gelir ve gerisi güm güme dum duma...

3. Kanada hükümeti, ülkeye göç etmek isteyenlere hemen vize veriyormuş ve iş/okul ayarlıyormuş.

Masaj da yapıyorlar mıymış? Belki de... Üçüncü sınıf gazetelerin ve internet sitelerinin bir türlü vazgeçemediği bir palavradır bu. Maalesef bu palavraya inanalar, rüyalarında kollarını açmış ve onları bekleyen bir Kanada görürler ve ertesi gün am-is-are ile İngilizce öğrenmeye başlarlar...

4. Birinci Dünya Savaşı'nda Almanya yenildiği için biz de yenik sayıldık.

Bak sen şu Almanlara... Hem yeniliyorlar hem de bizi de yenik saydırıyorlar. Eşli okey çeviriyoruz sanki... Türk halkının verdiği onurlu mücadele ile Kurtuluş Savaşı'ndan galip ayrıldığı gerçeğine karşın, Birinci Dünya Savaşı'nın bizler için büyük bir yenilgi olduğunu kıvırmadan kabul etmek gerek.

5. Kola fare kanından/dışkısından yapılıyor.

- Hayır kola hamam böceğinden yapılıyor!

- Hayır kola porçözden yapılıyor!

- Hayır kola kullanılmış kondomlar eritilerek yapılıyor!

6. Jeopolitik konumumuz çok önemli olduğu için batılı güçler bizi riske atmaz.

Cevap Kaptan'dan geliyor: "Sen öyle san... Sen öyle san...Çocuk olma Kamil! Adamın g.tünden kan alırlar Kamil kan!"

7. Avrupalı kadınlar kara kaşlı/gözlü ve maço Türk erkeklerine bayılır.

Hatta hemen sevişirler de... Bu yanılgının oluşmasının sebebi maalesef ülkemize sıklıkla gelen, hayatı boyunca 130 kilo barajının altına inememiş, muhafazakar ailelerde yetiştiği için erkek yüzü görmemiş, görse bile karşılık alamamış, sırf saçları sarı olduğu için Marmaris'in gönül yakan delikanlıları tarafından prensesler gibi davranılan kuzey Avrupalı kadınlardan ileri geliyor. Böyle bir şey yok. Avrupalıların Türk erkeklerine karşı bir zaafı olduğunu düşünmeyin!

8. Alman malıysa kalitelidir.

Doğruluk payı olmasına karşın bir genelleme olarak yanlıştır.

9. Türkçe, Fince, Macarca, Korece ve Japonca aynı dil ailesinden gelir, dolayısıyla bu milletler Türk'tür.

Afrikalıların Türk olduklarını zaten biliyorsunuzdur... İngilizler ile olan ortak 'çay tutkumuz'dan dolayı Anglo-Saxon'ların da Türk olduğunu varsaymak yanlış olmaz... Hatta kısaca herkes Türk'tür diyip bitirelim.

10. Gerçek Türkler sarışın ve renkli gözlüdür.

Evet kesin öyledir... Maalesef zamanın büyüsü bizi esir aldı ve sarışınlığımızı kaybettik. Renkli gözlerden de eser kalmadı... İyice Orta Doğulu olduk çıktık iyi mi...

11. ABD, Ay'a hiçbir zaman ayak basmadı.

Kanıtımız var! Ay'da yaşayan bir grup canlı durumun Amerika'nın anlattığı gibi olmadığını, o dönemde Sovyetler Birliği'ne korku vermek için böyle bir yalan uydurulduğu bilgisini verdi. Hatta ayın yüzeyine dair bildiğimiz her şey uydurma, Ay'dan getirilen taşlar bildiğin kaldırım...

12. İsviçreli bilim adamlarının her dediği doğrudur.

Örneğin İsviçreli bilim adamlarının son araştırmalarına göre sokağın ortasında çıplak halde yoga yapan insanların beyninde, diğerlerine göre üç kat daha fazla seratonin salgılanıyormuş. Haydi sokağa!

13. Esrar kullananların gözleri döner ve herkesi bıçaklarlar.

Özellikle günümüz 50 yaş üstü nesil arasında oldukça yaygın bir inanıştır. Çocuklarının esrar içmesinin akabininde birkaç yıl içinde öleceklerini fakat ölmeden önce sokaklarda insan bıçaklayıp dalak keseceklerini sanarlar. Ama öyle mi?

14. Dünya her geçen gün müslümanlaşıyor.

Bu da bir karşıt argüman işte... Nasıl ki sevgili Batı, müslümanlığı terörizm ile özdeşleştirmeye ve müslümanları kendilerinden daha yetersiz göstermeye çalışıyorsa, sevgili müslümanlar da sayılarının arttığını, bir gün herkesin müslüman olacağı bir geleceğe doğru adım adım yaklaşıldığı fikrini yaymaya çalışıyor.

15. LC Waikiki'nin sahibi Leyla Zana'ymış. Bu mağazadan aldığınız her şeyin parası dağa gidiyor.

LC Waikiki'nin sahibi Leyla Zana'ymış. Bu mağazadan aldığınız her şeyin parası dağa gidiyor.
LC Waikiki'nin sahibi Leyla Zana'ymış. Bu mağazadan aldığınız her şeyin parası dağa gidiyor.

İşte hurafenin en güzel örneği. Hatta TDK sözlüğünde hurafe sözcüğünün karşısına bunu yazmalılar.

16. Türkiye'de yaşayan tüm Rus kadınlar Nataşa'dır, fahişedir.

Televizyonlarda gösterilen fuhuş baskınlarının ve kendini bilmez birkaç Gürcü kadının varlığından ötürü böyle bir fikre kapılmak büyük hatadır. Ülkemizde gördüğünüz her sarışın, güzel vücutlu Rus kadınının fahişe olduğunu varsayarak aslında kendimize bir hakaret etmiş olmuyor muyuz?

17. Dünyayı masonlar yönetiyor.

Kim bu masonlar? Her şeyde parmağı olan, dünyanın dönüş hızını bile değiştirebilen, istedikleri her ekonomiyi anında çökertebilen ve istekleri kişiyi istedikleri ülkede iktidara getiren bu masonlar da kim? Tek aktiviteleri Kanada dağlarında golf oynayıp martini içmek olan Lion isimli bir avuç insanın tüm bunları yaptığı fikrine nasıl kapıldık?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
matrcomes

Be ne biçim içerik böyle?

sairsel

üniversitede kızlar teklif ediyormuş :)

Gizli Kullanıcı

Kanıt olmadan sık babam sık. Keşke bir kaç bilgi paylaşsaydın kişisel görüş yerine.

hastalik-hastasi

o kola muhabbeti ne oyle ya asdfgh

isberke

Nasil avrupalilar esmer killi erkek begenmiyor burada sivasli sakalli esmer bir arkadasim vardi 1 sene 1 kiz ayarlayamadik polonyaya okumaya gitti ruyasinda goremeyecegi kizla birlikte oldu.

yuzbasi-ferdi

Kardeşim genede genelleme yapamazsin! Polonyalı olsam bende sıkılırdım amk Leh milletinin %100 ü sari ve renkli gözlü.

Görüş Bildir