Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Milletten İnsanı Kendine Hayran Bırakan Ayasofya'nın Neşe Kaynağı Şaşı Kedi Gli Yaşam Savaşı Veriyor!

1.9bPAYLAŞIM

Çok üzgünüm çok!

Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla birlikte tartışmaların arasında Gli isimli minik bir dostumuzla çoğumuz tanıştık. Gli, tam 16 yıldır Ayasofya'da tarihle iç içe geçmiş bir hayat sürüyordu.

Bu 16 yıl boyunca her milletten ziyaretçinin ilgi odağı olmuştu hatta ünü ülke sınırlarını bile aşmıştı. Öyle kendi halinde, Ayasofya'nın içinde bir oraya bir buraya gidip geldiği sakin bir hayatı vardı Gli'nin...

Fakat Ayasofya'nın Camii olarak faaliyete geçmesinin ardından Gli'nin bu sakin hayat tarzı birden bire değişmişti.

Ayasofya'da yaşamaması gerektiğini düşünenler de vardı. Neyse ki böyle bir şey yaşanmadı.

Belki hatırlarsınız USMED Avrupa Başkanı Mehmet Ardıç, Gli ismiyle 16 yıldır ziyaretçileri karşılayan kediye yeni isim aramaya bile başlamıştı. Gli'nin isminde herhangi bir değişiklik yapılmamıştı. Hep birlikte derin bir "oh be" çekmiştik.

16 Yıldır Ayasofya'da Yaşayan Şaşı Kedi Gli İçin Yeni İsim Arayışına Giren Mehmet Ardıç'a Gelen 13 Öneri - onedio.com
16 Yıldır Ayasofya'da Yaşayan Şaşı Kedi Gli İçin Yeni İsim Arayışına Giren Mehmet Ardıç'a Gelen 13 Öneri - onedio.com

Biz bu gelişmelerin ardından bi' nebze de olsa rahatlamışken ne yazık ki geçtiğimiz Eylül ayında Gli'nin çok hastalandığını ve artık kalabalıktan izole bir şekilde yaşaması gerektiğini öğrenmiştik.

Detaylara buradan bakabilirsiniz;

Ayasofya'nın Kedisi Gli Hastalandı: 'Kalabalıktan Uzak Bir Odada Yaşaması Gerekiyor' - onedio.com
Ayasofya'nın Kedisi Gli Hastalandı: 'Kalabalıktan Uzak Bir Odada Yaşaması Gerekiyor' - onedio.com

Bu üzücü haberin ardından şimdi de Gli'nin ne yazık ki durumunun daha da kötüleştiği bilgisini aldık. Yaşadığı değişim ve yoğun ilgi Gli'yi strese sokmuş. Gli şu anda yaşam mücadelesi veriyormuş.😞

Gli'nin bu son hali hepimizi mahvetti... İnsanlar iyi dileklerini ve sitemlerini dile getirdi.

Gli, canım kızımız bizi bırakma. Seni seviyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurunta

Şu ülkede bozmadıkları düzen ve yaşamına müdahale edip huzurunu kaçırmadıkları, sağlığını bozmadıkları hiçbirşey kalmadı.

durukes

Altta kavga eden arkadaşlar şu anda konu Gli'nin durumu lütfen olaya odaklanın! (Bu arada kahkaha atan suratları emojilerden kim koydu bilmiyorum ama hiç ama hiç hoş değil!!!!!!!!)

despresso

ay saçmalayın yaa hayvan doğal yaş sınırında baya da uzun yaşamış artık devinimini tamamlıyor işte, ne stresi ne ilgisi? Rahat bırakın hayvanı rahat rahat ölsün. Kediler 16 yaşından fazla yaşamaz, yaşayanlar istisnadır.

ayda52464065

Bu nasıl bi cehalet aq. 20 yas ort. olan hayvanın 16 yaşına gelmesi için mucize fln demiş. Wikipediaya falan da diyelim 16 yaşına gelen kediler istisnaymış bakın depresso arkadaş öyle söylüyor kedilerle ilgili herşeyi depresso denen ibneye sorun diye. 5 yaşını göremeyen sokak kedilerine bakıp mı 16 yaşına bile zor gelirler sonucuna vardın

aaabbbcccddd

yav he he arkadaş evde su kabının yeri değişse trip atan hayvan bu. Kaldı ki bir anda yüzlerce insan hücum ediyor. Hücum diyorum çünkü sokakta her gün gördüğü halde sırt çevirip giden, bir gram yemek vermeyen bir güruh, salt Ayasofya'da olduğu için hayvana ekstra ''ilgi'' gösterdi. Ve emin ol bu da bu hayvana sıkıntı vermiştir.

kurunta

Köpek değil bu, kediler iyi bakıldıklarında 20'lerine kadar yaşarlar.

eliz-sam

bu zavallıcıkların ömrü çok az oluyor.. 16 yaşındaymış belli ki ömrü tükenmek üzere.. insanlar ne istiyor bu hayvanlardan anlamıyorum.. dertleri ne bilmiyorum..

cakil-pasteur

kedili bir evde doğmuş ve halen kedi besleyen biri olarak yazayım 16 yaş bir kedi için iyi bir yaş ortalama bir kedinin ömrü 12-16 senedir 20 sene diyenler var araştırın bakın ortalama bu çıkacaktır Gli'nin halı hazırda bir kalp rahatsızlığı da vardı!!! Objektif bakacak olursak Gli'nin rahatsızlanmasının sebebinin sadece Ayasofya'nın cami olmasına bağlamak saçmalık ve bunun üstünden siyaset yapmak daha da saçmalık!! Yaşlı ve güzel Gli'nin en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyorum!

survivo80352837

Fake bir hesapsın ve sırf kedim var demek icin pp'ne kedi koymuşsun kedilerle ilgili hiçbirşey bildiğin yok

cakil-pasteur

kimin fake olduğu olduğu belli!!! kedim var demek için fake hesap açıp buraya yazacak kadar kafayı sıyırmadım!!! yürü git işine,işin varsa tabi !!!

Görüş Bildir