Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Kadınının Hayatında En Az Bir Kere Yaptığı Hatalar

1PAYLAŞIM
Her Kadınının Hayatında En Az Bir Kere Yaptığı Hatalar

Her kadınının hayatında en az bir kere yaptığı hatalar ve o hataların verdiği dersler, hayatımıza sağladığı katkılar...

Haberin Tamamı İçin:

Borç para

O an ihtiyacı olduğundan arkadaşınıza yardım etmek istiyorsunuz ve nasıl olsa size geri ödeyeceğini düşünüyorsunuz. Ama o, borcunu ya hiç ödemiyor ya da çok uzun zaman sonra ödüyor. Dolayısıyla bir kez finansal dar boğaza girdiğinizde bu durumun ağırlığını üzerinizde hissedince bir dahaki sefere “hayır” demeyi öğreniyorsunuz. İhtiyacı olan bir yakınınıza borç vermeyi hata olarak kabul etmeseniz de yanlış kişiye borç verdiğinizi kabul edin.

“Hepsini yanıtla” mail’i

Size gelen mail’de birden fazla kişinin adresi varken ve yanıtınızı tek bir kişiye göndermeniz gerekirken “hepsini yanıtla” (reply all) seçeneğini tıklayarak mail’in ulaşmasını istemediğiniz kişilere de gitmesine neden oldunuz mu hiç? Yanıtınız “evet” ise, bu size her zaman iki kere düşünme ve kontrol etme dersi vermiş olmalı. Özellikle de negatif ve uygunsuz bir durum söz konusuysa…

Orgazm taklidi

Eşinizi üzmemek için hayatınızda en az bir kez orgazm taklidi yapmışsınızdır. Ama bu sahte orgazm, size gerçek ve daha fazla sayıda, daha zevkli orgazmlar olarak geri dönmez. Eşiniz yatakta harika bir iş çıkardığını düşünerek sizi mutlu etmek için daha düşük bir çaba içine girebilir. Oysa yapmanız gereken, alternatif yolları denemek. Örneğin, eşinizle iletişime geçerek asıl ihtiyacınız olanın ne olduğunu tespit etmek. Buradan aldığınız ders nedir? Gerçek orgazmlar yaşayabilmek için sahte orgazmlara son vermeli!

Bir arkadaşın dedikodusu

Bir arkadaşınız hakkında bir başkasına anlattıklarınızın, o, dedikodusunu yaptığınız kişiye ulaştığını öğrenmek kadar kötü bir his olamaz. Bu korkunç his, aynı zamanda önemli bir ders de veriyor. Dedikodu yapmak için coşmadan önce büyük bir hatırlatma yapıyor. Empati kurmayı ve mantıklı olmayı öğretiyor.

İşe akşamdan kalma halde gitme

Akşam coşkulu bir partide eğlendikten sonra sabah yataktan sürünerek kalkıp işe gitmek zorunda olma duygusunu bilirsiniz. İş yerinde tüm gününüz baş ağrısı, yorgunluk ve verimsizlikle geçer. Bu durum, bir dahaki sefere, eğer ertesi gün tatil değilse iki kadehten fazla içmemek gerektiğini öğretir.

Sevgili bulunca arkadaşları ihmal etme

Aşk sarhoşu olmuşken etrafınızdaki herkesi unutmanız mümkün. Ama sevgili için tüm dostları bir kenara bırakmak hiç adil değil. Ne kadar ben merkezli bir hale geldiğinizi, ne kadar yalnız kaldığınızı zamanla anlarsınız. Bu, biraz acı bir ders verir insana.

Yanlış bir işte çalışma

Belki sadece maaşı için kabul ettiğiniz ya da başka iş aramak için fazla fırsatınız olmadığından, sizi tatmin etmeyen bir işte çalışıyorsunuz. Bu, sizin motivasyonunuzu düşürüp sizi sinirli ve isteksiz hale getirebilir. Ama aynı zamanda kariyerinizi şekillendirmenize de yardımcı olabilir. Bir kere iş seçiminde hata yaptığınızda, yeni iş fırsatlarını değerlendirirken daha dikkatli davranırsınız.

Uygunsuz yerde uygun olmayan kıyafetle dolaşma

Bunun bir iş görüşmesi olmamasını umut ediyoruz tabii. Hazırlıksız yakalandığınız bir akşam yemeği ya da kutlamada ortama hiç de uygun olmayan kıyafetinizle kalakalmış olabilirsiniz. Yalnız değilsiniz. Herkes bunu hayatında en az bir kez yaşamıştır. Olsun, bundan da bir ders çıkarabiliriz. Yanlış olduğunu düşündüğünüz bu durumu sahiplenerek, ne giydiğinizin önemi olmadığına ikna olup belki de o güne kadar bastırdığınız özgüveninizi yeniden fark edersiniz. Bunun yanı sıra bir dahaki sefere davetli olduğunuz yerde nasıl giyinmeniz gerektiğini sorarsınız.

Yeme içmeyi fazla kaçırıp pişman olma

Pantolonlarınızın dar geldiğini, kendinizi fazla sağlıklı hissetmediğinizi fark ettiğiniz zamanlar birden fazla olmuştur. Kıyafetlerinizin verdiği sinyal, sizi, önünüze çıkan lezzetli ama aşırı kalorili yiyecek ve içeceklere karşı koyamama durumunu değiştirmeye iter. Böylece porsiyonlarınızı küçültüp, spor salonunun yolunu tutmaya başlayabilirsiniz.

Yanlış kişiyle ilişkiyi zorlama

Sizi üzen, aldatan, aradığınız kriterlerin büyük çoğunluğuna uymayan biriyle kurduğunuz ilişki alarm verdiği halde sürdürmek için kendinizi zorlamadınız mı hiç? “Evet” mi dediniz? Buna nasıl ikna oldunuz? Malum kişi sizi her üzdüğünde, sizi nasıl sevdiğini söyleyip gönlünüzü almayı başardı, değil mi? Peki ya sonra? Yine aynı hatalar… Alarm çanlarının çalıyor olması, sizi, yeni kuracağınız ilişkide daha yüksek standartları arama konusunda cesaretlendirecektir. Bu hatadan da böyle bir ders çıkarabiliriz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir