Her Gününüzü Özel Yapacak Derecede Enteresan Komşuların Ana Karakter Olduğu 14 Çılgın Hikaye

93PAYLAŞIM

Ah şu komşular yok mu!

1. ''Komşum her cumartesi sabah 06:00'da müzik sisteminin en son sesiyle ''Who Let The Dogs Out'' şarkısını dinliyor.''

Aslında kendisi beş köpeğinin hepsini arka bahçesine çıkarıyor.

2. ''Ben küçükken berbat bir komşumuz vardı.''

Yaşadığımız yerde sürekli yağmur yağdığından çok fazla salyangoz vardı. Annem için çıkıp onları bir kovada toplayıp dışarı atmak günlük ritüel olmuştu. 6 yaşındaydım ve salyangozları çok severdim. Onlar için çok üzülüyordum ve dışarı çıkıp onları kurtarmak için elimden geleni yapıyordum. Yakaladıklarımın hepsini komşumuzun bahçesine bırakıyordum. Daha sonralarda annem ile komşumuz arasında salyangozların bütün gülleri yok ettiğine dair bir konuşmaya kulak misafiri oldum. Daha da kötüsü güller vefat eden kocasına ait olduğu için bu duruma karşı daha duygusal yaklaşıyordu. Sonrasında salyangozlar annemin sevmediği komşularımıza ait olan arkamızdaki evin bahçesine atıldı.

3. ''Şu an oturduğumuz eve taşındıktan sonra tatile çıkarken komşularımıza acil durum için evin anahtarlarını bıraktık.''

Yaklaşık 2 ay sonra planladığımızdan bir iki gün erken döndük evimize. Araba ile evimizin önüne geldiğimizde garajımızı sokağa bağlayan yolda bir sürü arabanın park etmiş olduğunu gördük. Havuzun ve jakuzinin pompalarının çalıştığını duyduk ve tüm ışıklar açıktı. Mutfakta çılgınca bir kalabalık vardı. Her yer darmadağınıktı. Jakuzide keyif yapan komşumuzun eşinin, babamın sinirden kırmızıya dönmüş yüzüyle karşılaştığındaki yüz ifadesini hala unutmuyorum. Korku ve şok bir arada. Herkes birkaç dakika içerisinde evden dışarı çıkmıştı. Çamaşır makinemizden başkalarının çamaşırları çıktı.

4. ''Kendime ait bir evim var. Aynı zamanda benimkinde daha güzel evleri olmasına rağmen beni kıskanan komşularım var.''

Arkadaşım yeni araba almıştı. Garajının tadilatı bitmediği için arabasını benim evimin önüne bıraktı. Sabah komşularım uyandığında arabayı gördüler. Direkt arabanın bana ait olup olmadığını sordular. Şaka yoluyla bir şekilde arabayı aldığımı söyledim. Bir hafta sonra arkadaşım gelip arabasını aldı. Komşularım çok kızgındılar. Çünkü benimkinden daha iyi bir araba alabilmek için bankadan yüklü miktarda kredi çekmişlerdi.

5. ''İnsanların komşularından nefret etmek için birçok farklı sebebi olabilir. Fakat böyle bir şey ile karşılaşacağım aklımın ucuna bile gelmezdi.''

6 ay önce evimizi yenilemeye başlamıştık. Bütün duvar kağıtlarını söktük. Fakat paramız yetmediği için süreci biraz yavaşlattık. Mutfağımızın duvarları çıplak kalmıştı. Komşularımız her akşam penceremizden içeri baktıklarında gördükleri korkunç görüntüden rahatsız olduklarını söylediler.

6. ''Bugün, üst kat komşumun delirdiğine şahit oldum.''

Bağırdı, şeytan gibi güldü, Beyonce şarkıları söyledi, evin içinde koşarak her şeyi düşürdü, ''Ayağını yere vur!'' diye bağırarak tepindi. Bence arkadaş olmalıyız!

7. ''Arkadaşımın komşusu bir balon sanatçısı ve bu da onun balkonu.''

8. ''Komşularımdan biri, fazla olan dolu çöp poşetlerini benimkilerin yanına koyardı.''

Bu çok büyük bir problem değilmiş gibi görünse de neredeyse her hafta bu duruma şahit oluyordum. Belediyemizin iki torba sınırı vardı ve fazladan her torba için ek ücret alınıyordu. Suçlunun kim olduğunu bulmak uzun zaman aldı. Her hafta fazladan birkaç poşet daha ekliyordu. Lastik eldivenlerimi giyer, gizemli torbaları açar ve içlerinden tanımlayıcı bilgiler bulmaya çalışırdım. Çöplere para ödememek için onları boş garajımda sakladım. Sonra güzel bir Ağustos günü olan oldu. İncelediğim çöplerin içerisinden üzerinde adres yazılı bir fatura çıktı. Belediyenin çöp arabasının gitmesini bekledim ve sonra evlerinin önüne gittim. Biriktirdiğim bütün çöpleri düzgünce garaj yollarına yerleştirdim. O günden bu yana çöplerini asla başkalarının bölgesine bırakmadılar.

9. ''Bir keresinde çamaşırlarımı yıkamak için banyoya girdim ve tavandan su aktığını gördüm.''

Hemen üst kattaki daireye koştum. Genç bir kız kapıyı açtı ve üzerinde sadece bir havlu vardı. Yanan mumlar ve güller yerleri süslemiş ve banyoya kadar gidiyordu. Sonra genç bir adam gördüm. Suyu kapattılar. Ertesi gün benimle ne yapılması gerektiği hakkında konuşmadı bile. Fakat kısa bir süre sonra, işten döndüğüm bir gün asansöre bindiğimde  kız ve ailesiyle karşılaştım. Kızın rengi atmıştı. Asansör yukarı çıkarken ailesi kızlarının çok yoğun çalıştığını söylüyorlardı. Genç kız resmen bakışlarıyla sessiz olmam için yalvardı. Ertesi güne kadar bekleyebileceğimi söyledim. Diğer gün tavanı tamir ettirmek için yanında işçiler ve elinde bir kutu çikolata ile birlikte zilime bastı.

10. ''Yan evde yaşayan komşum bize dava açacağını söyledi.''

Bizim taraftaki karlar onun çimlerine kadar gelmişti. Kanada'da yaşıyorum ve o sıralarda yerde dört metre kar vardı. Doğadan sorumlu olduğumu düşünmüyorum!

11. ''İlginç komşular edindiğim yeni bir daireye taşındım!''

12. ''Kocamla birlikte gece geç saatte eve dönüyorduk. Gerçekten çok yorgunduk. Anahtarı anahtar deliğine soktuk ama kapı açılmadı.''

İki dakika kadar kapıyı açmakla uğraştıktan sonra yanımızdaki kapı açıldı. Üst kattaki komşumuzla yüz yüze geldik. Üç saniyelik sessizlikten sonra gülerek kaçtık. Binaya yeni taşınmıştık ve tüm kapılar aynıydı. Gecenin bir yarısı başka birinin evine girmek istediğinde komşuların neler düşündüğünü tahmin edemiyorum.

13. ''Yurtta yaşıyorum. Oda arkadaşım domateslerimi çürüdükleri için attığını söyledi.''

Onu azarladım. Çünkü onlar domates değil daha yeni aldığım hurmaydı. Daha önce böyle bir meyve görmemişti.

14. ''Yan komşum olan kadın kısa bir bornoz giymiş olarak kapımı çaldı.''

Elinde marine edilmiş tavuk vardı. Fırınımı kullanmak için benden izin istedi. Çünkü onunki bozulmuştu. Ona fırının nerede olduğunu gösterdim ve kendimi banyoya kitledim. Bir tavuğun pişmesi ne kadar sürer?

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

Komşularıyla Yaşadıkları Tuhaf Anıları Paylaşarak Güldüren Takipçilerimiz - onedio.com
Komşularıyla Yaşadıkları Tuhaf Anıları Paylaşarak Güldüren Takipçilerimiz - onedio.com
Komşularıyla Yaşadıkları Komik Anları Anlatırken Hepimize Kahkaha Attıran 19 Kişi - onedio.com
Komşularıyla Yaşadıkları Komik Anları Anlatırken Hepimize Kahkaha Attıran 19 Kişi - onedio.com
Komşularıyla Yaşadıkları Komik ve Tatlı Anları Paylaşarak Hepimizi Eğlendiren 21 Kişi - onedio.com
Komşularıyla Yaşadıkları Komik ve Tatlı Anları Paylaşarak Hepimizi Eğlendiren 21 Kişi - onedio.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir