Hemşireler Sigara Verip Dalga Geçmişti: Yoğun Bakımda Tedavi Gören Yaşlı Adamın Vefat Ettiği Ortaya Çıktı...

 > -

Özel bir hastanede, yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü esnada, hemşireler tarafından kendisine sigara verilen ve dalga geçilerek görüntüleri kaydedilen yaşlı adamın, yaklaşık bir ay önce yaşama veda ettiği ortaya çıktı...

Görüntülerdeki yaşlı adamın Mustafa Süzer olduğu açıklandı. Süzer'in bu görüntüler çekildikten kısa süre sonra, 18 Ağustos'ta yaşamını yitirdiği aktarılıyor.

DHA'nın verdiği bilgiye göre yaşlı adamın çocukları ve yakınları görüntülerden, ölümünden 1 ay sonra basın aracılığıyla haberdar oldu.

Öte yandan akıl almaz olayın yaşandığı özel hastane yaptığı açıklamada 'söz konusu stajyerler 1 ay önce hastanemizden ayrılmışlardır' denildi...

Açıklama şöyle: 

''Bazı yayın organlarında paylaşılan bir video da yoğun bakımda yatmakta olan bir hastaya meslek dışı ve etik olmayan davranışlar sergilendiği ve bu eylemin de hastanemizde yaz dönemi stajı yapmakta olan 2 stajyer öğrenci tarafından yapıldığı ilk incelemeler de tespit edilmiştir. Vardiya başına 6 hemşirenin çalıştığı yoğun bakım ünitesinde olay sırasında 3 hemşire öğlen yemeği için yemekhanede bulunduğu, diğer 3 hemşire ise salonun diğer ucunda genel durumu bozuk olan hastayla ilgilendikleri sırada, stajyer hemşirelerce bu uygunsuz davranışların sergilendiği anlaşılmıştır. Başta ifade ettiğimiz üzere olaydan bugün haberdar olunmuştur. Söz konusu stajyerler stajları 1 ay önce bitmiş ve hastanemizden ayrılmışlardır. Yaşanan bu durum sebebi ile hastane yönetimi ve çalışanları olarak büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, ayrıca Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan incelemenin sürdüğünü bildirir, kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

Görüntüler büyük tepkiye neden olmuştu...

Çürümüşlüğün Resmi: Yoğun Bakımdaki Yaşlı Hastaya Sigara Verip, Dalga Geçen Hemşireler - onedio.com
Çürümüşlüğün Resmi: Yoğun Bakımdaki Yaşlı Hastaya Sigara Verip, Dalga Geçen Hemşireler - onedio.com

Şeker hastası olan 85 yaşındaki Mustafa Süzer, 20 Ağustos'ta Çubuklu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

📷  DHA

Görüntülerin sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanmasının ardından, Sakarya Sağlık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma sürüyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Sakaryaolayşeker hastası
Görüş Bildir