Hem Komik Hem Dramatik Olabilen Yetenekli ve Güzel Bir Kadın: Demet Evgar

65bPAYLAŞIM

Ekranların genç ve başarılı bir kadın oyuncusunu tanımaya ne dersiniz? Kimine göre komik, kimine göre dramatik, kimine göre gizem dolu bir oyuncu o. Yıllarca ekranlarda stand up komedisini izlediğimiz kadın, bu kez bizi epey duygulandırdı. Vatanım Sensin'in Kara Fatma'sı, Bir Kadın Bir Erkek'in Zeynep'i Demet Evgar'ı gelin biraz daha yakından tanıyalım.

Onu en son mükemmel bir ekiple "Aile Arasında" filminin Solmaz'ı olarak seyrettik. Açıkçası onu çok da özlemiştik, Solmaz bizim keyfimizi çok güzel yerine getirdi.

Vatanım Sensin'in geçen sezon bölümünü seyredenler iyi hatırlayacaktır. Kurtuluş Savaşı mücadelesinin en önemli kadın kahramanlarından biri olan Kara Fatma ve ona can veren Demet Evgar, bizi bizden aldı.

Kara Fatma'nın günümüze kadar ulaşan fotoğraflarına mümkün olan en üst seviyede benzetilmeye çalışılmıştı Evgar. Açıkçası, dizideki tiradı ve o hissederek oynadığı gururlu duruşu tam da can evimizden vurdu bizi!

Bu arada Kara Fatma ile ilgili küçük bir bilgi de verelim. Kara Fatma (Fatma Seher Erden), 1. Dünya Savaşı'nda Kafkas Cehpesi'nde kocasıyla birlikte savaşmış ve askerlik hayatına başlamış bir kahramandır. Kurtuluş Savaşı mücadelesinde ise nerdeyse hepsi kadınlardan oluşan 300 kişilik birliği ile düşmanla göğüs göğüse savaşmıştır.

Aslında Demet Evgar, "Bir Kadın Bir Erkek" dizisinin Zeynep Yıldırım'ı olarak hayatımıza girdiğinde onu daha çok kadın komedyen olarak benimsemiştik.

Fakat o kariyerinin mihenk taşı olan Beyza'nın Kadınları filminde zaten dram oyunculuğunu konuşturmuştu. Her kalibrede rolün hakkından geldiğini de böylelikle görmüş olduk.

Bu cam gözlü, hafif baygın bakışlı kadın tam olarak kim peki?

Kendisi Arnavut göçmeni kalabalık bir ailenin kızı. Çocukluğu Manisa'da geçmiş, orada büyümüş. Tam Uludağ Üniversitesi'nde İktisat okuyacakken son anda oyunculuğu seçmiş; iyi de olmuş.

Yahşi Batı'nın Susan Van Dyke'ını hatırladınız mı?

Şaka maka filmin üzerinden tam 7 yıl geçmiş ama her sahnesi ve repliği hafızamıza kazınmış halde. Bıyıklarına macun yapışan Susan Van Dyke'ı unutmak ne mümkün?

Belki herkes farkında değil ama kendisi epey ödüllü bir oyuncu!

“Gece Mevsimi”ndeki rolüyle Afife Jale ve VI. Lions Tiyatro Ödüllerinde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, GSÜ 2006 “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini almış Demet Evgar.  “Anna Karenina”daki performansıyla da 12. Sadri Alışık Ödülleri’nde “En Başaralı Yardımcı Kadın Oyuncu” seçilmiş.

Boğa burcu olmanın hakkını verenlerden!

Çünkü kendisi 19 Mayıs 1980 doğumlu. Boğa burcunun inatçılığı elbette onda da var ama bunu hiçbir zaman kendisi için negatif yönde kullanmamış.

Televizyonda bu kadar çok görünen bir insanın evinde televizyon olmaması sizi şaşırtabilir.

Evet, tam olarak öyle! Yaklaşık 4-5 yıldır evinde televizyon bulundurmuyor (yeni aldıysa haberimiz yok) Arkadaşlarıyla vakit geçirmek, kitap okumak ve spor yapmak ona daha cazip gelmiş. Keşke biz de aynısını yapabilsek...

Sosyal sorumluluk projelerine gözü kapalı dalıyor; gerçek bir aktivist!

"Daha büyük kitlelere sesinin duyulması için, duyarlı olunması gerektiğini düşünüyorum." diyor Evgar. Bunun için de ne gerekirse yapıyor: Sahneye çıkıp şarkı da söylediği oluyor, bir tiyatro oyunu oynadığı da...

Bu kadar sosyal bir kadının domestik ruhlu olmasını beklemeyenler için kötü haber: Mükemmel börek yapıyor!

E tabi, serde Arnavutluk var bir kere. Üstelik eski tip davul fırında yaptığı böreklerin dillere destan oluşu da ayrı bir olay. Yemedik, bilmiyoruz ama söyleyenlerin yalancısıyız.

Samimiyetini artık hiç tartışmayalım; ünlü bir oyuncu gibi değil, arkadaşımız gibi candan ve içten olduğunu artık herkes biliyor.

Çok yakında yeni projesiyle yeniden onu seyretmelere doyamayacağız. Çünkü biz sana bayılıyoruz Demet Evgar!

Bu arada sana daha önce gözlerin çok güzel diyen olmuş muydu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ezgitucan

bayılıyorum bu kadına ♥️

gam6

bir erkek br kadın zeynep :)

canbaz67

itici bence

kaan-yildirim15

Ben bunu ezgi mola saniodum aq sjsjsjsjj

blueslover

Ne Demet Evgarı la Zeynep bu 😅

Görüş Bildir