Helal Olsun Size! İhtiyaç Sahiplerinin Her Daim Yanında Olan ve Hepimize Umut Aşılayan Yardım Sever Ünlüler

3.1bPAYLAŞIM

Katıldıkları yardım kampanyaları, yaptıkları bağışlar ve kurdukları derneklerle hepimize "Umut var!" dedirten ünlüleri sizler için derledik!

1. Haluk Levent

Haluk Levent, ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşan ve sosyal medya üzerinden örgütlenen AHBAP Derneği'ni kurdu. Yaşama hakkını temeline alan derneğin başındaki ünlü sanatçı sık sık yardım etkinlikleri düzenliyor.

🙏

Helal Olsun Sana! Haluk Levent İşitme Cihazı Çalınan Küçük Reşit'e Yardım İçin Yeleğini 20 Bin Liraya Sattı! - onedio.com
Helal Olsun Sana! Haluk Levent İşitme Cihazı Çalınan Küçük Reşit'e Yardım İçin Yeleğini 20 Bin Liraya Sattı! - onedio.com

2. Gülben Ergen

Gülben Ergen'in öncülüğünde başlatılan Çocuklar Gülsün Diye kampanyasının devamı olarak Çocuklar Gülsün Diye Derneği kuruldu. Türkiye'de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmayı amaçlayan dernekle ilgili son zamanlarda basına farklı haberler yansısa da açılan 37 anaokulu ne kadar çalıştıklarını gösteriyor.

3. Tarkan

Her ne kadar basında yer almasını istemese de Tarkan hem doğa sevgisi hem de yardım isteğiyle gönlümüze taht kurdu. Geçtiğimiz yıl yaz konserlerinden elde ettiği gelirin büyük kısmını şehit yakınlarına, şiddet mağduru kadınlara ve sokak hayvanlarına bağışladığı açıklanmıştı. Bunun yanı sıra, doğayı korumak için sık sık yardım kampanyalarına katılıyor ve açıklamalarıyla gerçek bir sanatçının nasıl olması gerektiğini gösteriyor.

4. Tuba Büyüküstün

UNICEF iyi niyet elçisi olan ve özellikle mültecilere yönelik çalışmalara aktif olarak katılan Tuba Büyüküstün, çocuk hakları için mücadele etti.

5. Seyfi Dursunoğlu

Seyfi Dursunoğlu, namıdiğer Huysuz Virjin tüm mal varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışladı.

👏

Mizahın Huysuz Babaannesi! Tüm Mal Varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine Bağışlayan Seyfi Dursunoğlu - onedio.com
Mizahın Huysuz Babaannesi! Tüm Mal Varlığını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine Bağışlayan Seyfi Dursunoğlu - onedio.com

6. Beren Saat

Kadın dayanışmasına verdiği destekle her daim göğsümüzü kabartan Beren Saat, Mor Çatı Vakfı'na 100 bin lira bağışladı.

🙏

Beren Saat Ailelere Seslendi: 'Ülkede Huzur İstiyorsanız, Çocuklarınızı Feminist Yetiştirin' - onedio.com
Beren Saat Ailelere Seslendi: 'Ülkede Huzur İstiyorsanız, Çocuklarınızı Feminist Yetiştirin' - onedio.com

7. Serenay Sarıkaya

Bağış kampanyalarında sık sık yer alan ve eşyalarını da bu kampanyaları için satışa çıkaran Serenay Sarıkaya'nın hayranları da yardım etkinlikleri düzenliyor.

8. Çağan Irmak

Ünlü yönetmen Çağan Irmak TEMA Vakfı ile birlikte Evladın İçin Bir Ağaç Dik Projesi'ni gerçekleştirdi, çektiği kamu spotu ile Türkiye Engelliler Spor Yardım ve  Eğitim Vakfı'na destek oldu.

9. Fulden Uras

Epidermolozis bülloza olarak bilinen kelebek hastalığına yakalanan çocuklara yönelik yardım kampanyalarıyla bilinen Fulden Uras, Kelebek Çocuklar Derneği'ni kurdu. Ünlü şarkıcı dernek çatısı altında çalışmalarına devam ediyor.

10. Fazıl Say

Piyano virtüözü Fazıl Say, hem burs fonu ile gençlere yardımcı oluyor hem de yardım kampanyalarına destekleriyle gerçek sanatçının nasıl olması gerektiğini gözler önüne seriyor.

11. Gamze Özçelik

Kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği ile dünyanın dört bir yanına yardım götüren Gamze Özçelik, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

12. Akrep Nalan

Akrep Nalan olarak tanınan sanatçı Füsun Nalan Açın, yaşadığı evi Nesin Vakfı’na bağışladı. “Bir okul açsam diye düşündüm ama böyle bir servetim yok. Tek başına bireysel olarak bir şeyler yapmak çok zor ama bu konuda kurumlaşmış, bu konuya gönül vermiş insanlar var ve onlara destek vermek önemli” diyen Akrep Nalan, gelecek kuşak için çok doğru bir adım attığını şu sözlerle perçinledi: "Dünya malı dünyada kalıyor. Bizden sonra gelecek kuşaklar iyi eğitim görürler, bu ülkeye faydalı bireyler olurlar, vatansever, Atatürkçü, aydın gençler olarak yetişirler. O gençlerin Nesin Vakfı’ndan yetişeceğine inanıyorum. İnandığım güzel çalışmalar yapan başka dernekler de var tabii ama ev bir tane olunca seçim yapmam gerekti hepsinin arasından araştırıp eledim ve Nesin Vakfı’nda karar kıldım.”

13. Ömür Gedik

Muhtaç hayvanlar için kurduğu derneği HAÇİKO ile Türkiye'nin dört bir yanına ulaşan Ömür Gedik, hayvan haklarıyla ilgili çalışmalarıyla alkışı hak ediyor.

14. Mert Fırat

Oyunculuk dışında sosyal sorumluluk projelerine de gönül veren Mert Fırat, ihtiyaç sahibi bireyler için muhteşem bir proje olan İhtiyaç Haritası'nı başlattı.

🙏

İhtiyaç Sahiplerini, Gönüllülerle Buluşturan Dev Proje: İhtiyaç Haritası - onedio.com
İhtiyaç Sahiplerini, Gönüllülerle Buluşturan Dev Proje: İhtiyaç Haritası - onedio.com

BONUS: Keanu Reeves

Toplu taşıma kullanması, hayranlarıyla samimi fotoğraflar çekilmesi ve alçak gönüllü tavırlarıyla gönlümüze taht kuran Keanu Reeves Matrix filminden kazandığı 114 milyon doların 80 milyonunu film ekibine dağıtmıştı.

🙏

Her Fotoğrafına Uzun Uzun Baktıran, Adamlığın ve İyiliğin Kitabını Yazan Gönlümüzün Efendisi Keanu Reeves - onedio.com
Her Fotoğrafına Uzun Uzun Baktıran, Adamlığın ve İyiliğin Kitabını Yazan Gönlümüzün Efendisi Keanu Reeves - onedio.com

Bu içerikler de ilginizi çekebilir!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tekin-batman

merhaba ben batman merkezde oturyorum evlıyım evım kıra bakmakla yukumlu oldugum 6 nufuslu bı aılem var yakın zamanda dugunum oldu ıssızım onumuz bayram bayram masrafımı cıkarcak bı ısım bıle yok hergun ıs arayısı ıcındeyım ama yok bankalardan ıcralık dusuma gelmek uzereyım bı yandan dugun borclanmasından dolayı alacaklılar sıkıstırıyor ban yardımcı olmanızı ıstıyorum cok zor durumdayım 25 yasındayım halk bank iban tr65 0001 2001 2960 0001 1120 23 fırat tekın batman merkez su mubarek ramazan ayında maddı destegınıze ıhtıyacım var.ımnakınız varsa batmanda iş konusundada yardımcı olursanız sevınırım.05454434987

dogus-topaloglu

Keanu Reeves candır..

ahubostanciii

neden hic akp yi destekleyen unlu yok

bellaciao_1

gulben ergen tam bi orospu

gece-gunes

Bunun seni ilgilendiren kısmı ne?.

gece-gunes

Ünlü ünsüz her kesin yapması gereken şeyler.

Görüş Bildir