Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İhtiyaç Sahiplerini, Gönüllülerle Buluşturan Dev Proje: İhtiyaç Haritası

 > 
30bPAYLAŞIM

Oyunculuk dışında sosyal sorumluluk projelerine de gönül veren Mert Fırat, ihtiyaç sahibi bireyler için muhteşem bir proje başlattı: İhtiyaç Haritası

Mert Fırat'ın bu projesi sayesinde farklı ihtiyaçları olan insanlarla bu ihtiyaçları karşılamak isteyen bireyler aynı platformda buluşuyor.

İnsiyatifin kuruluş amacı hem gönüllülük hem de toplumsal fayda ve birlikteliğin gelişmesine katkı sağlamak. Platformda 3 ayrı bölüm var: İhtiyaç Gir, Destek Ol, Gönüllü Ol.

Türkiye'de tüm kent ve mahallelere ulaşım sağlayabilmek hedefleniyor. İster size yakın olan yeri seçiyorsunuz, isterseniz yardım etmek istediğiniz ihtiyaca göre yer belirliyorsunuz.

İhtiyaçların karşılanmasının yanı sıra farklı konularda destek sahibi kurumların ve kişilerin de yararlanabildiği bu platform Türkiye’nin her yerinden kullanılabiliyor: İhtiyaç Haritası’nın amacı Türkiye’de kent ve mahalle temelinde ihtiyaçların vatandaş katılımı ile sistematik bir şekilde öğrenilmesi, harita tabanlı olarak toplanması ve bu ihtiyaçların gerekli kurum/kuruluş veya özel kişiler tarafından karşılanmasının kolaylaştırılması için bir sistem oluşturmak.

Siteye girdiğinizde sizi bir harita karşılıyor. Altında da ihtiyaç listelerine ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Oldukça basit ve adım adım sizi ne yapacağınıza yönlendiren bir platform.

İhtiyaçların karşılanması sürecinde Türkiye’nin dört bir yanından gönüllülerle çalışılıyor. Gönüllüler de site üzerinden başvuru yapabiliyor. En önemli kısmı ise, site üzerinden nakit akışı kesinlikle sağlanmıyor, yani ihtiyaç karşılamak nakdi yardım yapmak değil!

Mert Fırat'ı bu müthiş projesinden ötürü tebrik ederken, acilen siteye bir göz atmanızı tavsiye ederiz!☺☺☺

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tolgahan-hasanoglu

aa süpermiş hemen kaydoldum

same-old-ercu.

alkışlıyorum..elimden geldiğince tanıtımınıda yapacağım.

enda

çok iyi lan

witcher

Kim düşündüyse iyi düşünmüş, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek gerekir.

Gizli Kullanıcı

Çok güzel düşünce bence. Helal olsun.

Görüş Bildir