Görüş Bildir
Haberler
Hedefte Z Kuşağı Var: Kılıçdaroğlu CHP Kurultayında Salona Rap Müzikle Girecek

Hedefte Z Kuşağı Var: Kılıçdaroğlu CHP Kurultayında Salona Rap Müzikle Girecek

Cumartesi ve Pazar günü sürecek olan 37’nci CHP Olağan Kurultayı'na saatler kaldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dışında, İlhan Cihaner'in de adaylığını koyduğu kurultayda, Kılıçdaroğlu'nun salona rap müzikle gireceği öğrenildi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Slogan 'iktidar kurultayı'

Slogan 'iktidar kurultayı'

CHP'de partinin yeni üst yönetiminin belirleneceği 37. olağan kurultay yarın başlayacak. 

Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre yedi milyona yakın seçmenin oluşturduğu, 2000 sonrası doğumlu gençlerden oluşan Z kuşağının hedeflendiği kurultayda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu salona, kurultay için hazırlanan rap müzik tarzında bir şarkıyla giriş yapacak.

“İktidar kurultayı” sloganıyla yapılan kurultayda, 1356 CHP delegesi yeni yönetimi seçecek. Kılıçdaroğlu, yarın yapacağı konuşmada da partinin yeni vizyonunu açıklayacak.

Genel başkan seçimi yarın gerçekleşecek

Genel başkan seçimi yarın gerçekleşecek

CHP’nin Bilkent Odeon’da yapılacak kurultayında, genel başkan seçimi ilk gün yapılacak.

İkinci gün ise 1356 delege partinin yeni üst kademesini belirlemek için 44 sandıkta oy kullanacak. Genel başkanın yanı sıra 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ve 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu da ikinci gün seçilecek. 

Kurultay, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla başlayacak. Manifesto niteliğinde olacağı söylenen konuşmanın, 1959 yılındaki 14. olağan kurultayda kabul edilen ‘İlk Hedefler Beyannamesi’ne benzeyeceği ifade ediliyor.

Kılıçdaroğlu dışındaki adaylar, İlhan Cihaner ve Aytuğ Atıcı

Kılıçdaroğlu dışındaki adaylar, İlhan Cihaner ve Aytuğ Atıcı

CHP Genel Kurultay'ı öncesinde, Kemal Kılıçdaroğlu dışında başkanlığa adaylıklarını açıklayan isimler arasında İlhan Cihaner ve Aytuğ Atıcı da bulunuyor. 

CHP tüzüğü gereği genel başkan adaylığı için delegelerin yüzde beşinin, yani yaklaşık 70 delegenin imzasının alınması gerekiyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
109
60
26
7
6
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
melih baykurt

Fikirle girmeyi mi deneseniz? Salona değil de akıllara.

Barney

Rap müzikle girince mi gençleri anlamış oluyosun? Umarım kimse seçmez seni de artık bi sktr olup gidersin şu partiden pis adam. Rap müzikle gireceğine kıçını... Devamını Gör

artuditu

Abi Y kuşağıyım, emin adımlarla x kuşağına gidiyorum ama z kuşağını öyle rap ile rock ile kandıramazsınız ya.