İlhan Cihaner, CHP Genel Başkanlığı'na Adaylığını Açıkladı

 > 
19PAYLAŞIM

CHP'li İlhan Cihaner, genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Cihaner adaylık açıklamasında "Cumhuriyet'in kazanımlarını sahiplenen çağdaş sol bir siyasetle başarıya ulaşabileceğine inanıyoruz" ifadesini kullandı.

Hafta sonunda yapılacak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 37'inci kurultayı öncesinde Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner, CHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Cihaner düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada AKP iktidarını eleştirerek, "Yoksullukla yolsuzluk birlikte yayılıyor. Halka yoksulluk düşüyor…İşsizlik ölçülemez boyutlarda, yargı sistemindeki çöküş ise her bir reformla daha da derinleşiyor" ifadelerini kullandı.

Adaylık açıklamasında parti içi sistemi de eleştiren Cihaner 'Liderin partisine değil, halkın partisine ihtiyacımız var' dedi.

Cihaner, Twitter'danda açıklamada bulundu 👇

"Partide ortak karar ülkede ortak karar!
Partide demokrasi ülkede demokrasi!
Partide özgürlük ülkede özgürlük!
İhtiyacımız olan ise cesaret, cesaret, cesaret!"

FETÖ karşı mücadelesi sonrası kumpas ile tutuklandı.

2007’de Erzincan Başsavcısı olarak göreve başlayan İlhan Cihaner göreve başladığı yıl FETÖ terör örgütü elebaşı Gülen hakkında soruşturma başlattı. FETÖ’ye bağlı Medine Vakfı'nın kentte ve bazı ilçelerdeki evlerinde çocuklara yatılı dini eğitim verildiği iddiaları üzerine dinleme kararı alındı. 17 vakıf ve derneğe yapılan baskınlarda gözaltına alınan 26 kişiden 7'si tutuklandı.

FETÖ’ye yönelik, kara para aklama, casusluk KPSS ve polis akademisi sınav sorularını elde ederek kamuda kadrolaşma suçlarını kapsayan başlıklarla soruşturma başlattı. Bu soruşturma üzerine kurulan bir kumpasla görevden alınarak makamında tutuklandı.

Kumpas kuran savcılar mahkum oldu.

İlhan Cihaner'i Makamında Gözaltına Alan Savcı Yakalandı - onedio.com
İlhan Cihaner'i Makamında Gözaltına Alan Savcı Yakalandı - onedio.com

Soruşturması elinden alınan İlhan Cihaner hakkında Adalet Bakanlığı 26 yıl hapis istemi ile dava açtı.4 ay tutuklu kalan Cihaner daha sonra tahliye oldu. Daha sonraki dönemde bunun bir kumpas olduğu anlaşıldı. Davalara dayanak oluşturan FETÖ üyesi gizli tanık Bayram Bozkurt 2016 yılında polisten kaçarken ayağını kırması sonucu yakalandı.  O dönem bu tutuklamaları yapan savcılar "FETÖ/PDY" soruşturmasından tutuklandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir