Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Haymana'daki Lisede Cinsel İstismar İddiası: 100’e Yakın Öğrenci BİMER’e Başvurmuş

Anasayfa > Gündem

Ankara, Haymana ilçesinde bir okul müdürü hakkında, okulun pansiyonunda öğrencilere cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma açıldı. Başlatılan soruşturmanın, doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilen müfettişler eliyle yürütüldüğü belirtiliyor. İddiaya göre 100 kadar öğrenci BİMER’e başvurarak şikâyette bulundu. Müdürün hakkında  adli soruşturma açılmadığı, görevden uzaklaştırıldığı ve yerine geçici olarak atama yapıldığı aktarılan bilgiler arasında...

Daha önce Karaman'da 45 çocuğa cinsel saldırı olayını haberleştiren Birgün Eğitim muhabiri Serbay Mansuroğlu'na konuşan ve adlarının açıklanmasını istemeyen bazı öğrenciler “Hangi öğretmenden yardım isteyebileceğimizi, hangi öğretmene güvenebileceğimizi bile bilemedik. Son çare olarak aklımıza gelen BİMER oldu” diye konuşuyor. 

Yine ismini vermek istemeyen bir veli ise şöyle diyor:

“Burası küçük bir yer. Her şey kısa zamanda duyulur ve yayılır. Yeni yeni duyup öğreniyoruz ki hemşehrimiz diye okula müdür tayin ettirdikleri adam daha önce cinsel tacizden ceza almış. Söyleyin Allah aşkına cinsel tacizden ceza almış birinin, bıraktım okul müdürlüğünü öğretmenlik yapması doğru mudur?'

Öğrencilerin ve öğrenci velilerinin BİMER’e şikâyetleri sonucu yarıyıl tatilinde olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Öğrencilerin ve öğrenci velilerinin BİMER’e şikâyetleri sonucu yarıyıl tatilinde olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Habere göre Bakanlık, yarıyıl tatilinde öğretmenlere çağrıda bulunarak bilgisine başvurdu. 

Bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişler, öğretmenlerden aldıkları bilgilerin de eşliğinde geçen hafta okullar açılır açılmaz, 200 kişilik pansiyonda kalan öğrencilerin ifadelerini almak üzere okula gitti. 

Pazartesi günü okula giden ve okul pansiyonunda kalan erkek öğrencilerin ifadesini almakla işe başlayan müfettişlerin hâla soruşturmaya devam ettikleri öğrenildi.

Okulda yürütülen soruşturmanın dördüncü günü müdür S.K. görevden uzaklaştırıldı ve yerine geçici atama yapıldı. S.K. hakkında ise adli soruşturma açılmadığı belirtiliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
637
167
83
51
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?