Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Deliler Gibi Aşık Olduğu Sevgilisini Bir Daha Asla Affedemeyeceklerin Çok İyi Bildiği 12 Durum

 > 
595PAYLAŞIM

İhanete uğramak, terkedilmek, yalnızlık ile başbaşa bırakılmak ve kaderin güçlü kollarına öylece itilivermek... Bu duyguyu sadece yaşayanlar bilir. Canım dediğimiz ve belki de hayatımızı uğruna feda ettiğimiz insan bir gün içinizdeki tüm ateşi söndürecek bir şeyler yapar ve yaşamınızın bundan sonrasını büyük bir karanlık kaplar. Bu noktadan sonra artık 'O' kişi geri dönse bile, onu asla affedemezsiniz çünkü bilirsiniz ki affedilemeyecek bir şey yapmıştır. Gelir ve size yalvarır, her şeyini size feda etmeye hazır olduğunu söyler fakat gururunuz ve kırılmış kalbiniz sizin için ilişkiyi bitirmiştir. Geri dönüş yoktur. Tanrı affetse bile siz affedemeyecek kadar yaralı ve inançsızsınızdır. 

İşte hayat böyleleri için çok daha zordur çünkü onlar hem kalplerinin derinliklerinde aşklarını yaşatırlar hem de sevdikleri insanları bir daha asla affedemeyeceklerini çok iyi bilirler. Yalnızca onlar anlar, yalnızca susmanın ve oradan uzaklaşmanın gururlu ve dürüst bir hayata doğru giden tek yol olduğunu...

1. Sizin gibiler için gururlu bir hayat yaşamak, mutlu bir hayat yaşamaktan çok daha değerlidir.

Çünkü sizin yetiştiriliş tarzınızda vardır bu. Karakterinize, benliğinize sinmiştir gururlu olmak ve asla aşk dilenmemek. Eğer 'affedemem' dediğiniz birini affederseniz, bir daha asla kendinizi sevemeyeceğinizi ve gururlu bir hayat sürdüremeyeceğinizi hissedersiniz. Durum böyle olunca affetmek daha da imkansız bir hal alır.

2. Geçmişte kalan o güzel günler size bir rüya gibi görünür. Yeniden o rüyaya dönme şansınız vardır ama gerçeklik buna engel olmaktadır.

heyitsken.files.wordpress.com

Henüz sabah olmadan gecenin bir köründe uyanmış gibi hissedersiniz kendinizi. Daha yaşanacak onlarca anı, görülecek binlerce rüya vardı O'nunla birlikte... Fakat ihanet zamansız gelmiştir ve gecenin bir köründe dünyanın en güzel, en anlamlı uykusundan uyanmışsınızdır. Oraya geri dönmek gibi bir şansınız olsa da, bunu asla yapamayacağınızı en iyi siz bilirsiniz.

3. Bir daha 'O'na asla sahip olamayacağınız gerçeğinin acısını bir siz bilirsiniz bir de Tanrı.

İçinizi kemirir bu duygu... Onu deliler gibi seviyorsunuzdur ama affetmek de mümkün değildir çünkü yaptıklarından sonra bir daha asla yüzüne bakamayacaksınızdır. Ona bir daha asla sahip olamamak gerçeği sizi günden güne eritir.

4. Bergen şarkılarını damarlarınızdan akan bir duygu seli gibi hissedersiniz.

Sizin gibiler için kendi onurunu ayaklar altına alıp Tanrı'nın kötü kullarını affetmek imkansızdır. Zalim olanlarla işiniz bitmiştir.

5. Konuşmak ve hatta kavga etmek istersiniz. İçinizdeki öfke sizi esir almıştır. Fakat en iyi cevabın susmak ve sessizce gitmek olduğunu çok iyi bilirsiniz.

Çünkü konuşursanız çok ağır şeyler söyleyecek olduğunuzu biliyorsunuzdur ve bunu yapmak istemezsiniz. Hem sözler uçacaktır ve belki de birkaç göz yaşıyla teselli edilecektir. Fakat sessizce oradan uzaklaşmak ve arkanıza asla bakmamak, karşınızdaki insanın hayatı boyunca asla unutamayacağı ve kendinden nefret etmesine neden olacak bir anı yaratır.

6. Kendinizden nefret edersiniz ve nasıl bu kadar saf olabildiğinize inanamazsınız.

Çünkü suçu kendinizde arıyorsunuzdur. Size göre yanlış yaptığınız bir şeylerden dolayı bunlar yaşanmıştı. Fakat bir yandan bilirsiniz ki aslında hiçbir suçunuz yoktur ve yalnızca kalbinizi teslim ettiğiniz insanın kişiliksizliğinden yaşanmıştır her şey. Ama yine de kendinize kızarsınız çünkü O'nun bir 'kurbanı' olmuşsunuzdur.

7. Tüm yaşadıklarınızdan sonra, sizin için 'aşk' sözcüğü 'ihanet' ile eş anlamlıdır.

Artık aşk sizin için en uzak hayaldir çünkü yaralı kalbiniz bir daha aynı acıları çekme riskini alamaz. Bir kere saplanan o ihanet hançerini hayatınız boyunca kalbinizde taşıyacaksınızdır.

8. Sokakta gördüğünüz mutlu çiftlerin sonunun da sizinki gibi olacağını düşünürsünüz.

Fakat onlara haksızlık ettiğinizin farkına varmanız uzun sürmez çünkü sizin durumunuzda büyük bir ihanet yaşanmıştır ve herkesin için böyle olması gerekmez. Yine de, mutlu çiftleri görmek içinizde yeniden aşk tohumları ekilmesine imkan sağlamaz. Kalbiniz bir kez yaralanmıştır ve bir daha asla eskisi gibi olmayacağını hissedersiniz.

9. Yeniden sevmek, kalbinizi bir başkasına açmak ve bir daha 'mutluluk' oyunu oynamak size imkansız görünür.

Tüm o yaşadıklarınız hayata sıkı sıkı sarılmanıza neden olan inançları yok etmiştir. Ne aşka ne de sevgiye inancınız kalmıştır. Sizinle olmak isteyen belki de onlarca insan vardır ama sizin bu konularla işiniz bitmiştir. En azından bir süre, bir daha asla kimseyle birlikte olamayacağınız hissi sizi terketmez.

10. İçinizde bir şeyler onu affetmek istiyordur fakat gururunuz size engel oluyordur. Yaşadığınız bu arada kalmışlık içinizi daha da parçalar ve sizi ruhsuz bir insana çevirir.

brokenheartsanonymous.files.wordpress.com

Artık size sorulan sorulara tek sözcüklü cevaplar veriyorsunuzdur. Eskiden yapmaktan zevk aldığınız hiçbir şey size zevk vermiyordur. Yaşadığınız 'arada kalmışık' hissi ruhunuzu çekip almıştır ve zevksiz bir hayatın monoton günlerinden başka bir şey değildir yaşadıklarınız.

11. Artık sizin için yaşamak, hiçbir albenisi olmayan bir sıradanlıktan ibarettir.

Hiçbir şeyden zevk almazsınız. Size eskiden mutluluk veren küçücük detaylar bile ihanet edilme hissi ile yok olup gitmiştir. Yaşamak bir zorunluluk gibi gelir ve nefes almaktan, bir robot gibi yalnızca yapmanız gereken şeyleri yapmaktan başka hiçbir şey yoktur hayatınızda.

12. Ama yine de, ne olursa olsun, kalbinizin derinliklerinden bir yerde onu hep seversiniz ve hayatında mutlu olmasını istersiniz.

Size her ne yapmış olursa olsun, içinizde bir şeyler ona lanet okumanıza engel olur ve istemsizce "mutlu olsun..." dersiniz. İşte siz böyle derin ve sonsuz sevmişsinizdir fakat O'nun yaptığı ihanet asla unutulmayacaktır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
metin-dislioglu-berke

herbokuda bilin aq !!!!

ladyintheradiator

Ya beni niye üzüyonuz

ahmet.d.sain

Madem bu kadar abartı derecede gururlusun, git patronun laf attı diye işten çık , düşük not aldın diye okulu bırak, tatil günü yağmur yağıyor diye ateist filan ol ne bileyim. Eve kapa kendini depresyona gir sonra falan. İşin özüne gelecek olursak fazla gurur iyi değil arkadaşlar mutlu olmak istiyorsan gururunu kenara bırakıp ne yapıyorsun diye sorabileceksin en alakasız zamanda.

mine.turhan.

Ben mutlu olsun diyemiyorum ya çok mu kötü kalpliyim ? bana yaşattıklarını yaşamadan ölmesin diyorum hep

Gizli Kullanıcı

8.nin devamı bang bang nihahaha.

Görüş Bildir